Cílem HRT pro Šanghaj je spolehlivost během celého závodního víkendu

Španělské stáji HRT se v Malajsii podařilo dokončit závod s oběma vozy, v Číně k tomu chce přidat spolehlivé jezdění ve volných trénincích.

"Splnili jsme si další cíl a v Malajsii jsme na náročné trati dojeli v našem třetím závodním víkendu do cíle těžkého závodu," řekl šéf týmu Colin Kolles. "Teď chce HRT splnit další cíl, což je znovu dokončit s oběma vozy, ale také pracujeme na spolehlivosti obou vozů, abychom mohli získat další zkušenosti, včetně reakcí na různé podmínky za mokrého počasí. Konzistentním jezděním dosáhneme pokroku."

Jednoduché to tým ale v Šanghaji mít nebude, protože Senna a Čandhok pojedou na tomto okruhu poprvé. GP Číny představuje pro HRT poslední závod v úvodní fázi učení, od Barcelony chce začít pracovat na zvyšování výkonnosti svého monopostu.

Další článek: Ferrari o své motory obavy nemá

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.