Cílem Force Indie jsou letos pravidelné body a příležitostná pódia

Force India chce letos pokračovat tam, kde loni přestala. Body musí být samozřejmostí a když se bude dařit, měl by Sutil nebo Liuzzi přivézt pohár ze stupňů vítězů.

"Rok 2009 jsme zakončili v dobré formě, získali jsme naše první body, pódium a o jedno místo jsme se posunuli v poháru konstruktérů," připomněl majitel stáje Vidžaj Mallya. "To samo o sobě stačí na to, abychom si letos zvedli laťku, ale my jsme skutečně odhodlaní posunout se na vyšší úroveň."

"Pravidelné body a příležitostná pódia musí být naším cílem a my víme, že je to možné. Mám velkou důvěru v jezdce a technické zaměstnance. Myslím, že jsme se společně dostali do dobrého tempa."

Pro první závod sezóny v Bahrajnu má relativně skromné cíle Adrian Sutil, stačilo by mu umístění, které ještě loni bodované nebylo. "Doufejme, že budu mezi nejlepšími deseti, to by mělo být možné," řekl. "Doufám, že získáme pár bodů. Co se týče ostatních věcí, těžko říct, jak to dopadne, ale budu spokojený s jakýmkoliv místem v top 10, takový je v tuto chvíli můj cíl."

Na body míří v Manamě také Vitantonio Liuzzi a věří, že technický komplet na to k dispozici mít bude. "Za pět let, které jsem ve formuli 1, je tohle určitě nejlepší auto, které jsem řídil," uvedl. "Je nejvyváženější a díky tomu si mnohem více věřím. Samozřejmě nemůžete vědět, jak si stojíte ve srovnání s ostatními, ale do Bahrajnu jedeme s optimismem a pozitivní náladou."

Další článek: Sedmý a zároveň premiérový Bahrajn

10:49 | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.