Cíl GP Německa viděli všichni jezdci novějších týmů

Velkou cenu Německa úspěšně dokončili všichni jezdci novějších stájí, nejlépe z jejich vzájemného souboje vyšel ruský pilot Caterhamu Vitalij Petrov, jenž skončil šestnáctý.
Cíl GP Německa viděli všichni jezdci novějších týmů

Caterham
Vitalij Petrov dojel do cíle Velké ceny Německa na šestnáctém místě, jeho týmový kolega Heikki Kovalainen na místě devatenáctém.

"Svým dnešním výkonem jsem potěšen. Byl to pro mě celkem klidný závod, auto vypadalo dobře už od prvního kola. Myslím, že jsem z něj dnes dostal všechno, co šlo," komentuje dnešní závod Petrov. Jako velmi pozitivní také hodnotí fakt, že oba jezdci Caterhamu dokázali dovézt svůj monopost do cíle, čímž tým získal velmi cenná data pro další závody.

Heikki Kovalainen nemůže dnešek hodnotit úplně pozitivně. Po druhé zastávce v boxech mu totiž začaly rychle odcházet přední pneumatiky, tým naštěstí správně zanalyzoval situaci a vyměnil na Finově voze nos. Pro příští závod je Kovalainen velikým optimistou: "Je naprosto jasné, že čím vyšší teploty panují, tím lepší výkon my podáváme. Doufejme tedy, že v Maďarsku budeme schopni předvést lepší rychlost. Je to okruh, který mám rád. Vyhrál jsem tam svůj první závod, takže uvidíme, co se příští víkend stane."

HRT
Pedro de la Rosa dojel v GP Německa na jednadvacátém místě, jeho týmový kolega Narajn Kartykejan na místě třiadvacátém.

"Jsem velmi šťastný, protože jsme poprvé dokázali porazit Marussii a předjet je na trati," raduje se de la Rosa. "Závod nebyl jednoduchý, protože jsem velmi brzy uviděl modré vlajky. Je to velké zklamání, protože jakmile uvidíte jednu, je vám jasné, že mnohé další budou následovat. Poté se už jen snažíte klidit se stranou, pokračovat ve svém tempu a neničit si pneumatiky."

Narajn Kartykejan označil závod z pohledu týmu za nejlepší v letošní sezoně, neboť od začátku až do konce HRT dokázalo držet krok se soupeři.

Marussia

Charles Pic dojel v dnešním závodě na dvacátém místě, jeho týmový kolega Timo Glock na místě dvaadvacátém.

"Start se mi dneska moc nevydařil, musíme tedy pochopit proč a poučit se z toho pro příště," komentuje Velkou cenu Německa Charles Pic.

"Nebyl to pro mě dobrý víkend," říká Glock. "I když to byl můj domácí závod, velmi brzy po začátku se stal jedním z těch, které chcete hodit za hlavu. To bylo velmi těžké, abych řekl pravdu. Od desátého kola nevypadalo dobře vyvážení auta, velmi obtížně se řídilo. Chyběla nám maximální rychlost na rovinkách, potom ke konci závodu jsem měl ještě problém s diferenciálem, takže posledních pár kol bylo velmi těžkých. S autem jsem nemohl dělat vůbec nic a jen jsem se velmi rychle propadal," popisuje nešťastný Glock.

Diskuze (3) Další článek: Schumacher na suchu uvadl, ztratil čtyři pozice
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00