Chystá se Ferrari v Soči udeřit?

Ferrari by mělo v Soči nasadit vylepšení v oblasti pohonné jednotky i vozu.
Chystá se Ferrari v Soči udeřit?

Technický šéf Ferrari James Allison se vrací do práce poté, co mu před časem zemřela manželka. Jeho nadřízený – Maurizio Arrivabene nedávno prohlásil, že Ferrari ztrácí na Mercedes jen desetinu sekundy. V Číně to tak sice nevypadalo, ale v kvalifikaci jezdci chybovali a závod byl ovlivněn jejich vzájemnou kolizí.

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Bylo to poměrně odvážné tvrzení. V následujících závodech uvidíme, jak je to doopravdy. Podle Motorsport.com chystá Ferrari pro Rusko velká vylepšení – připravené má nové přední křídlo a také vylepšenou pohonnou jednotku. Ferrari využilo 3 žetony, aby vylepšilo spalování.

Räikkönen nasadí druhý a Vettel ve čtvrtém závodě už třetí motor. Podle inženýrů Ferrari to ale s ohledem na možnost využít i starší motory (na okruzích méně náročných na motor nebo v trénincích) nebude pro Vettela problém. Připomeňme, že pokud se jezdec chce vyhnout penalizacím, musí si vystačit s pěti pohonnými jednotkami na sezónu.

Informace o nasazení vylepšeného motoru je zatím samozřejmě neoficiální. Definitivní odpověď dostaneme až v průběhu víkendu. FIA vždy vydává zápis o nasazení nových částí pohonné jednotky.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Red Bull u břehu Černého moře

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10