Chystá se Ferrari v Soči udeřit?

Ferrari by mělo v Soči nasadit vylepšení v oblasti pohonné jednotky i vozu.
Chystá se Ferrari v Soči udeřit?

Technický šéf Ferrari James Allison se vrací do práce poté, co mu před časem zemřela manželka. Jeho nadřízený – Maurizio Arrivabene nedávno prohlásil, že Ferrari ztrácí na Mercedes jen desetinu sekundy. V Číně to tak sice nevypadalo, ale v kvalifikaci jezdci chybovali a závod byl ovlivněn jejich vzájemnou kolizí.

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Bylo to poměrně odvážné tvrzení. V následujících závodech uvidíme, jak je to doopravdy. Podle Motorsport.com chystá Ferrari pro Rusko velká vylepšení – připravené má nové přední křídlo a také vylepšenou pohonnou jednotku. Ferrari využilo 3 žetony, aby vylepšilo spalování.

Räikkönen nasadí druhý a Vettel ve čtvrtém závodě už třetí motor. Podle inženýrů Ferrari to ale s ohledem na možnost využít i starší motory (na okruzích méně náročných na motor nebo v trénincích) nebude pro Vettela problém. Připomeňme, že pokud se jezdec chce vyhnout penalizacím, musí si vystačit s pěti pohonnými jednotkami na sezónu.

Informace o nasazení vylepšeného motoru je zatím samozřejmě neoficiální. Definitivní odpověď dostaneme až v průběhu víkendu. FIA vždy vydává zápis o nasazení nových částí pohonné jednotky.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Red Bull u břehu Černého moře

19:37 | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
19:36 | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).
17. července | Jules Bianchi (video): odkaz
17. července | Porsche potvrdilo jezdeckou sestavu pro první sezónu formule E: André Lotterer, Neel Jan.