Chystá se Ferrari v Soči udeřit?

Ferrari by mělo v Soči nasadit vylepšení v oblasti pohonné jednotky i vozu.
Chystá se Ferrari v Soči udeřit?

Technický šéf Ferrari James Allison se vrací do práce poté, co mu před časem zemřela manželka. Jeho nadřízený – Maurizio Arrivabene nedávno prohlásil, že Ferrari ztrácí na Mercedes jen desetinu sekundy. V Číně to tak sice nevypadalo, ale v kvalifikaci jezdci chybovali a závod byl ovlivněn jejich vzájemnou kolizí.

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Bylo to poměrně odvážné tvrzení. V následujících závodech uvidíme, jak je to doopravdy. Podle Motorsport.com chystá Ferrari pro Rusko velká vylepšení – připravené má nové přední křídlo a také vylepšenou pohonnou jednotku. Ferrari využilo 3 žetony, aby vylepšilo spalování.

Räikkönen nasadí druhý a Vettel ve čtvrtém závodě už třetí motor. Podle inženýrů Ferrari to ale s ohledem na možnost využít i starší motory (na okruzích méně náročných na motor nebo v trénincích) nebude pro Vettela problém. Připomeňme, že pokud se jezdec chce vyhnout penalizacím, musí si vystačit s pěti pohonnými jednotkami na sezónu.

Informace o nasazení vylepšeného motoru je zatím samozřejmě neoficiální. Definitivní odpověď dostaneme až v průběhu víkendu. FIA vždy vydává zápis o nasazení nových částí pohonné jednotky.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Red Bull u břehu Černého moře

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.