Chybu v Monze jsem zvládl nejlépe ve své kariéře, míní Hamilton

Lewis Hamilton si dokázal najít v nevydařeném italském víkendu pozitiva. Sice pokazil kvalifikaci, ale uměl se s tím velmi dobře vyrovnat.
Chybu v Monze jsem zvládl nejlépe ve své kariéře, míní Hamilton

V sobotu v Itálii označil Hamilton sám sebe za idiota kvůli tomu, jak odjel kvalifikaci. Byl sice naštvaný, ale správným způsobem.

"Jen na sebe. Včera (v sobotu) jsem to zvládl asi lépe než kdy předtím," řekl. "Byl jsem naštvaný na sebe, ale překonal jsem to mnohem rychleji než kdy předtím v životě."

"Překonal jsem to, obrátil to na pozitivní věc a vrátil se dnes ráno (v neděli) oživený a nabuzený. V závodě jsem se cítil opravdu dobře, tlačil jsem na to, jel ostřeji než kdy předtím a opravdu jsem na konci cítil, že v mém srdci už nic nezbylo."

Hamiltona sobotní zaváhání mrzelo hlavně kvůli týmu.

"Byl jsem naštvaný, protože je na nic, když odvedete všechnu tu práci, když všichni v továrně udělají tolik práce a vy nakonec získáte dva body a posunete se jen o tři místa."

"Tak to chodí a my se v příštích závodech zlepšíme, máme konkurenceschopné auto, musíme se vrátit před Ferrari a já si myslím, že to dokážeme."

Na porážku Red Bullu Mercedes už moc nepomýšlí, v obou šampionátech jsou soupeři moc daleko, navíc na okruzích diktují tempo.

"Není to depresivní," řekl k formě úřadujících mistrů Hamilton. "Nakonec Sebastian jezdí velmi dobře, je třeba mu to přiznat, je to příjemný člověk, jezdí, jak by mistr jezdit měl, má nejlepší auto a nedělá žádné chyby."

"Je to trochu jiná pozice než u jiných jezdců, kteří třeba nemají rychlost (ve voze) a pak se musí snažit nějak dohnat tu rychlost, kterou nemají. Ale my se budeme dál snažit a já cítím, že bychom je v některých závodech mohli porazit, takže si držme palce. Ale i když vyhraju každý závod a on skončí druhý, nebude to stačit."

Další článek: Red Bull: Räikkönen u Ferrari nám ztíží titul, nebo se s Alonsem roztrhají

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10