Chybu v Monze jsem zvládl nejlépe ve své kariéře, míní Hamilton

Lewis Hamilton si dokázal najít v nevydařeném italském víkendu pozitiva. Sice pokazil kvalifikaci, ale uměl se s tím velmi dobře vyrovnat.
Chybu v Monze jsem zvládl nejlépe ve své kariéře, míní Hamilton

V sobotu v Itálii označil Hamilton sám sebe za idiota kvůli tomu, jak odjel kvalifikaci. Byl sice naštvaný, ale správným způsobem.

"Jen na sebe. Včera (v sobotu) jsem to zvládl asi lépe než kdy předtím," řekl. "Byl jsem naštvaný na sebe, ale překonal jsem to mnohem rychleji než kdy předtím v životě."

"Překonal jsem to, obrátil to na pozitivní věc a vrátil se dnes ráno (v neděli) oživený a nabuzený. V závodě jsem se cítil opravdu dobře, tlačil jsem na to, jel ostřeji než kdy předtím a opravdu jsem na konci cítil, že v mém srdci už nic nezbylo."

Hamiltona sobotní zaváhání mrzelo hlavně kvůli týmu.

"Byl jsem naštvaný, protože je na nic, když odvedete všechnu tu práci, když všichni v továrně udělají tolik práce a vy nakonec získáte dva body a posunete se jen o tři místa."

"Tak to chodí a my se v příštích závodech zlepšíme, máme konkurenceschopné auto, musíme se vrátit před Ferrari a já si myslím, že to dokážeme."

Na porážku Red Bullu Mercedes už moc nepomýšlí, v obou šampionátech jsou soupeři moc daleko, navíc na okruzích diktují tempo.

"Není to depresivní," řekl k formě úřadujících mistrů Hamilton. "Nakonec Sebastian jezdí velmi dobře, je třeba mu to přiznat, je to příjemný člověk, jezdí, jak by mistr jezdit měl, má nejlepší auto a nedělá žádné chyby."

"Je to trochu jiná pozice než u jiných jezdců, kteří třeba nemají rychlost (ve voze) a pak se musí snažit nějak dohnat tu rychlost, kterou nemají. Ale my se budeme dál snažit a já cítím, že bychom je v některých závodech mohli porazit, takže si držme palce. Ale i když vyhraju každý závod a on skončí druhý, nebude to stačit."

Další článek: Red Bull: Räikkönen u Ferrari nám ztíží titul, nebo se s Alonsem roztrhají

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.