Chybovali jsme při volbě strategie v kvalifikaci i závodě, říká Button

Jenson Button se domnívá, že nebýt dvou chybných rozhodnutí, mohl bojovat v Japonsku o nejnižší stupeň vítězů. Pro ještě lepší umístění by už potřeboval štěstí.
Chybovali jsme při volbě strategie v kvalifikaci i závodě, říká Button

První chyba McLarenu přišla v kvalifikaci. "Myslím, že jsem z vozu mohl dostat ještě o trochu víc, kdybych býval měl v třetí části kvalifikace palivo jen na jedno kolo," řekl. "Dokážu pochopit, proč se tým domníval, že je rozumnější mít palivo na dvě kola, ale můj první pokus byl dost dobrý a s menším množstvím paliva bych se dostal před Roberta Kubicu a byl v lepší pozici pro souboj s Fernandem."

Druhou chybu udělal McLaren při volbě závodní strategie, protože špatně reagoval na dění na trati. "Kdybych přezul na měkčí směs, když ostatní přezouvali na tvrdší, tak bychom asi také měli lepší závod," vysvětloval. "Ale je to jen hypotéza a nemyslím, že bychom mohli získat lepší než třetí místo, aniž bychom měli trochu štěstí."

A právě štěstí McLaren v posledních závodech neměl, důsledkem čehož mají jeho jezdci nejmíň bodů z pětice kandidující na titul mistra světa. Button chce bojovat agresivním způsobem a doufá, že se situace změní. "Pokud to nevyjde, alespoň budu vědět, že jsem tomu dal vše," uvedl. "Štěstí obvykle chodí v cyklech a náš tým ho v poslední době neměl zrovna moc, takže kdo ví, co se stane v příštím závodě? Celé by se to mohlo otočit."

Další článek: Hamilton se uklidňuje vzpomínkami na rok 2007, kdy titul ztratil