Chybný údaj na volantu donutil Rosberga riskovat. Zbytečně.

Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Číny 2014 a do nedělního závodu odstartuje z pole position. Nico Rosberg se postaví do druhé řady spolu se Sebastianem Vettelem.
Chybný údaj na volantu donutil Rosberga riskovat. Zbytečně.

Další pole position letošní sezony si v Číně na své konto připsal britský pilot Mercedesu Lewis Hamilton. V Mokré kvalifikaci dokázal zajet nejrychlejší čas, a tak do zítřejší velké ceny odstartuje z prvního místa. V první řadě ho doplní Daniel Ricciardo z Red Bullu.

„Kvalifikace byla dneska těžká, ale opravdu jsem si ji užil,“ sděluje své dojmy Hamilton. „V takových mokrých podmínkách je tím rozhodně nejuspokojivějším pocitem odcházet s pole position, protože trať je klouzavá a vy musíte zvládnout najít dostatečnou přilnavost, abyste kolo dobře zajeli.  Auto vypadalo v pořádku a tým odvádí tento víkend fantastickou práci.

Naši soupeři se zdají být v těchto mokrých podmínkách konkurenceschopnější, takže budeme doufat, že závod bude suchý, abychom využili pozice, ve které jsme. Do závodu nastupujeme s malou nejistotou, protože jsem měl v pátečním tréninku problémy. Na autě jsme toho sice dost změnili, ale já jsem ještě neměl šanci ty změny vyzkoušet na suché trati. Na mokru to ale vypadalo dobře, takže doufám, že zítra budeme moct proměnit naši pole position v silný závodní výsledek,“ dodal optimisticky mistr světa z roku 2008.

O poznání méně se v kvalifikaci dařilo Nicu Rosbergovi, kterému se na mokré trati několikrát povedlo vyjet za hranice trati, a v poslední části kvalifikace dokonce dostal uprostřed dráhy hodiny. Jeho výkon nakonec stačil „jen“ na čtvrté místo.

„Měl jsem dneska dva hlavní problémy,“ přiznává Rosberg. „Cítil jsem, že něco není úplně v pořádku s brzdami, což nakonec vyústilo v to, že se mi zablokovala kola a já jsem při svém rychlém kole vyjel mimo trať. Potom jsem při svém závěrečném kole byl o půl sekundy rychlejší, když jsem najížděl do poslední zatáčky, ale displej na mém volantu říkal, že jsem o dvě desetiny pomalejší. Takže jsem zariskoval a dostal hodiny. Chybně jsem se domníval, že nemám co ztratit. Čtvrté místo ale není katastrofa,“ říká Němec.

Čínskou kvalifikaci na vodě vyhrál Hamilton

Čínskou kvalifikaci na vodě vyhrál Hamilton

Další článek: Čínskou kvalifikaci na vodě vyhrál Hamilton

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00