Chybí jen podpis. Hülkenberg má být blízko přestupu k Audi | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Chybí jen podpis. Hülkenberg má být blízko přestupu k Audi

Nico Hülkenberg byl už delší dobu považován za jednoho z favoritů na sedačku u Sauberu, ze kterého se v roce 2026 stane Audi.

Němec u týmu německé automobilky? Dává to logiku. Hülkenberg má navíc hodně zkušeností, i když nikdy ve F1 neochutnal šampaňské. 

Podle Sport1.de se už obě strany dohodly. Chybí pouze podpis. Hülkenberg měl podle představy ředitele Sauberu Andrease Seidla přijít k týmu už letos, ale Guenther Steiner ho nechtěl z Haasu uvolnit.

36letému jezdci má být nabídnuta tříletá smlouva. 

Informaci potvrzuje také další německý web F1-Insider. Ten se na situaci zeptal i přímo jezdce Haasu. „Nebudu se účastnit spekulací,“ řekl s úsměvem. 

Hülkenberg podává u Haasu dobré výkony. Navíc zná Sauber ze sezóny 2013. Má ale také zkušenosti z týmů Williams, Force India nebo Aston Martin. Jako Němec samozřejmě také dobře zapadne do marketingové koncepce Audi. Nesmíme zapomínat ani na to, že Audi má velké zkušenosti z vytrvalostních závodů, kde získalo mnoho úspěchů. Hülkenberg je vítězem závodu 24 hodin Le Mans.

Kdo vedle něj? Je stále pravděpodobnější, že ani jeden ze současných jezdců Sauberu (Čou, Bottas) si sedačku neudrží a může pro ně být těžké sehnat místo jinde. Favoritem má být Carlos Sainz, který je, při vší úctě k Hülkenbergovi, na trhu cennějším „zbožím“. Je spojován s Red Bullem i Mercedesem. Není proto překvapením, že s přestupem k Audi nespěchá. Podle dalších spekulací mu chce dát Audi čas maximálně do léta. 

Doporučujeme

Články odjinud