Chyběla nám rychlost, shodují se jezdci Ferrari | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Chyběla nám rychlost, shodují se jezdci Ferrari

Piloti Ferrari Charles Leclerc a Carlos Sainz se po kvalifikaci na Velkou cenu Španělska formule 1 shodli, že na nejrychlejší rychlostně nestačili. Rudé vozy z Maranella do závodu na Katalánském okruhu vyrazí z třetí řady.

Podobně jako jezdci Mercedesu před nimi oba piloti Scuderia zajeli vyrovnané časy. Zatímco mezi třetím Lewisem Hamiltonem a čtvrtým Georgem Russellem byly dvě tisíciny sekundy, pátý Leclerc porazil týmového kolegu Sainz o pět tisícin sekundy. Celkově na nejrychlejšího Landa Norrise ztratili 348, respektive 353 tisícin.

„Je to zklamání, protože jsme čekali, že když už nebudeme na pole position, tak budeme velmi blízko. Jsme ale mnohem dál, než jsme očekávali,“ řekl pro Sky F1 Leclerc.

„Na jednu stranu jsem zklamaný, s inženýry jsme ale odvedli skvělou práci, kdy jsme z včera na dnešek kompletně změnili auto a pocit z něj. Nicméně ta rychlost tam dnes nebyla. Zkusili jsme všechno, ale nevyšlo to.“

Sainz myslel, že bude bojovat o pole position. V Q2 měl jasno, že nebude

Rychlostní převahu ostatních týmů potvrzuje také domácí pilot Carlos Sainz.

„Byli rychlejší, než jsme si mysleli. Po trénincích jsem se domníval, že budeme bojovat o pole position. V Q2, kdy všichni všechno vyladili, bylo velmi rychle jasné, že ztrácíme dvě desetiny,“ řekl Sainz pro Sky.

„Dvě desetiny na této trati je hodně. Já i Charles jsme zajeli dvě velmi slušná kola. Nemyslím, že jsme dnes mohli udělat více.

„Tahle trať mi trochu připomíná Suzuku a Čínu, kde jsme se trápili.“

Doporučujeme

Články odjinud