Chyba při souboji s Piastrim mě stála šanci bojovat s Verstappenem o vítězství, myslí si Russell | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Chyba při souboji s Piastrim mě stála šanci bojovat s Verstappenem o vítězství, myslí si Russell

George Russell nedokázal přetavit pole position ve Velké ceně Kanady formule 1 ve vítězství. Na stupních vítězů doplnil vítězného Maxe Verstappena a druhého Landa Norrise.

Úvod závodu se Russellovi vydařil a na Verstappena si držel bezpečný odstup. Trojnásobný mistr světa ale postupně začal ztrátu stahovat a ve 21. kole se před Russella dostal, stejně jako o chvíli později Norris.

„Je to promarněná příležitost. Na začátku závodu jsme byli na přechodných pneumatikách opravdu rychlí. Pak ale velmi rychle přijel Lando, přezuli jsme na slicky, udělal jsem tam pár chyb, jel jsem na limitu,“ řekl Russell.

Druhý safety car jezdcům nabídl zastávku v boxech, po které se Russell propadl až na čtvrté místo za Verstappena a oba mclareny.

Šest kol před cílem zaútočil Russell do závěrečného šikany na Oscara Piastriho, došlo ale ke kontaktu a pilot Mercedesu musel vyjet mimo trať.

Tím se propadl ještě za týmového kolegu Lewise Hamiltona a ačkoliv nakonec dokázal Brita i Piastriho předjet a vrátit se na stupně vítězů, Russell věří, že měl na víc.

„Měli jsme rychlost. Max byl v té fázi závodu velmi silný. Když jsme pak na konci ale nasadili střední sadu, byli jsme velmi, velmi rychlí.

„Myslím, že ta chyba s Oscarem, kdy jsem se snažil ho předjet a ztratil jsem pozici ve prospěch Lewise, nás stála minimálně druhé místo. Možná jsme na konci mohli bojovat ještě s Maxem. Z tohoto víkendu si ale odnášíme pozitiva. První pódium, první pole position roku, posouváme se vpřed.“

Hamilton zajel nejrychlejší kolo, se svým výkonem ale není spokojen

13 bodů si z Kanady odváží Lewis Hamilton. Sedminásobný vítěz závodu v Montrealu letos dojel čtvrtý, získal navíc bonusový bod za nejrychlejší kolo.

„Dnes jsme pro tým získali dobré množství bodů. Vypadá to také, že jsme se tento víkend přiblížili čelu pole, což je potěšující. Velmi děkuji všem v Brackley a Brixworthu, kteří tvrdě pracovali, aby přinesli vylepšení. Posunulo nás to správným směrem a budeme se i nadále snažit pokračovat v tomto zlepšení,“ řekl Hamilton.

„Z mého pohledu to nebyl nejlepší víkend. Měli jsme rychlost na to bojovat o lepší příčky, ale nakonec jsme skončili čtvrtí. Celkově jsem udělal příliš mnoho chyb, jako pozitivum si ale odnesu výkonnost vozu.“

Doporučujeme

Články odjinud