Chtěli jsme pokrýt Verstappena, vysvětluje šéf Ferrari Vettelovu dřívější zastávku

Klíčovým okamžikem Velké ceny Singapuru vozů formule 1 byla zastávka Sebastiana Vettela ve 20. kole, po které se dostal před svého týmového kolegu z Ferrari Charlese Leclerca do vedení, které již do cíle nepustil. Podle šéfa týmu Mattii Binotta bylo cílem dřívější zastávky udržet za Vettelem Maxe Verstappena.
Chtěli jsme pokrýt Verstappena, vysvětluje šéf Ferrari Vettelovu dřívější zastávku

Vettel se v Singapuru po více než roce radoval z dalšího vítězství ve formuli 1, když do závodu startoval z třetího místa.

Vettel společně s Verstappenem jako první jezdci z čela startovního pole zajeli ve 20. kole do boxů. A oba z toho vytěžili, když Vettel dřívější zastávkou přeskočil jak druhého Lewise Hamiltona, tak vedoucího Leclerca. Verstappen vydělal jednu pozici, když se dostal před Hamiltona.

Vettel po závodě řekl, že tým jej do boxů povolal velmi pozdě. O tom, že má zajet k zastávce, se dozvěděl až těsně před nájezdem do boxové uličky.

Leclerc nese těžce singapurskou porážku týmovým kolegou

Leclerc nese těžce singapurskou porážku týmovým kolegou

„Když jsme zastavili Sebastiana, věděli jsme, že byl Verstappen připraven na zastávku a museli jsme hlídat jeho pozici. Byla to pro nás nejlepší příležitost, jak předjet Hamiltona a bezpochyby to byla nejlepší chvíle pro Sebastianovu zastávku,“ řekl Binotto.

„Když se vrátil, vedl si na čerstvých pneumatikách velmi dobře, a to je zkrátka závodění, proto skončil před Charlesem. V té chvíli jsme nemohli Charlese zastavit. Když vedete v závodě, nemůžete stavět jako první.“

Binotto nemá rád, když ho srovnávají s Harrym Potterem

Binotto nemá rád, když ho srovnávají s Harrym Potterem

Ferrari vyhrálo třetí závod za sebou, když Vettel v Singapuru triumfoval po dvou vítězstvích Leclerca v Belgii a Itálii. Podle Binotta tým nemá ani čas vítězství pořádně oslavovat.

„Je škoda, že jsou to vždy víkendy po sobě. Mezi Spa a Monzou byl jen týden a tady jedeme už za týden v Soči. Máme velmi málo času na to užívat si a oslavovat, jsme samozřejmě ale velmi rádi, že jsme tady vyhráli na jiném typu okruhu. To jsme rozhodně nečekali, s dnešním dvojitým vítězstvím jsme však spokojeni,“ řekl.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Váš názor Další článek: Verstappen je zklamaný, Albon byl uvězněn za Bottasem
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00