Chtěli jsme pokrýt Verstappena, vysvětluje šéf Ferrari Vettelovu dřívější zastávku

Klíčovým okamžikem Velké ceny Singapuru vozů formule 1 byla zastávka Sebastiana Vettela ve 20. kole, po které se dostal před svého týmového kolegu z Ferrari Charlese Leclerca do vedení, které již do cíle nepustil. Podle šéfa týmu Mattii Binotta bylo cílem dřívější zastávky udržet za Vettelem Maxe Verstappena.
Chtěli jsme pokrýt Verstappena, vysvětluje šéf Ferrari Vettelovu dřívější zastávku

Vettel se v Singapuru po více než roce radoval z dalšího vítězství ve formuli 1, když do závodu startoval z třetího místa.

Vettel společně s Verstappenem jako první jezdci z čela startovního pole zajeli ve 20. kole do boxů. A oba z toho vytěžili, když Vettel dřívější zastávkou přeskočil jak druhého Lewise Hamiltona, tak vedoucího Leclerca. Verstappen vydělal jednu pozici, když se dostal před Hamiltona.

Vettel po závodě řekl, že tým jej do boxů povolal velmi pozdě. O tom, že má zajet k zastávce, se dozvěděl až těsně před nájezdem do boxové uličky.

Leclerc nese těžce singapurskou porážku týmovým kolegou

Leclerc nese těžce singapurskou porážku týmovým kolegou

„Když jsme zastavili Sebastiana, věděli jsme, že byl Verstappen připraven na zastávku a museli jsme hlídat jeho pozici. Byla to pro nás nejlepší příležitost, jak předjet Hamiltona a bezpochyby to byla nejlepší chvíle pro Sebastianovu zastávku,“ řekl Binotto.

„Když se vrátil, vedl si na čerstvých pneumatikách velmi dobře, a to je zkrátka závodění, proto skončil před Charlesem. V té chvíli jsme nemohli Charlese zastavit. Když vedete v závodě, nemůžete stavět jako první.“

Binotto nemá rád, když ho srovnávají s Harrym Potterem

Binotto nemá rád, když ho srovnávají s Harrym Potterem

Ferrari vyhrálo třetí závod za sebou, když Vettel v Singapuru triumfoval po dvou vítězstvích Leclerca v Belgii a Itálii. Podle Binotta tým nemá ani čas vítězství pořádně oslavovat.

„Je škoda, že jsou to vždy víkendy po sobě. Mezi Spa a Monzou byl jen týden a tady jedeme už za týden v Soči. Máme velmi málo času na to užívat si a oslavovat, jsme samozřejmě ale velmi rádi, že jsme tady vyhráli na jiném typu okruhu. To jsme rozhodně nečekali, s dnešním dvojitým vítězstvím jsme však spokojeni,“ řekl.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Verstappen je zklamaný, Albon byl uvězněn za Bottasem

18:10 | Mazepin dostal penalizaci 5 sekund, spadl na sedmé místo
18:03 | Robert Kubica v rozhovoru pro polské studio ElevenF1: George má ve Wiliamsu snadnou práci. Mluvím především o loňském roce. Měl velkou výhodu díky mnoha faktorům, ke kterým bych se nerad vracet.
15:49 | Technický delegát Jo Bauer se vrátil domů kvůli úmrtí v rodině. Zastoupí ho ho Nikolas Tombazis.
13:01 | Za chvíli začíná hlavní závod formule 2. Živě na Sport 1.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink Verstappen (54.064)
Kvalifikace Bottas (53.377)
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10