Chtějí v Maranellu zpět Rosse Brawna?

Ferrari chtělo letos porazit Mercedes. Zatím to ale nevypadá, že to bude tým z Maranella, kdo bude v prosinci na galavečeru FIA přebírat některý z pohárů. Spací Ferrari Ross Brawn?
Chtějí v Maranellu zpět Rosse Brawna?

Ferrari se v uplynulých letech rozloučilo s řadou klíčových lidí, přišel Arrivabene, Vettel a další. Ale zatím to k úspěchu nevede.

Sergio Marchionne byl minulý týden v Maranellu a mluvil s inženýry, aby si udělal lepší obrázek o situaci.

Podle Motorsport.com chce Scuderia posílit a v hledáčku má Rosse Brawna. Ten odešel z F1 na konci roku 2013, kdy působil u Mercedesu a opakovaně řekl, že návrat úplně nevlučuje ale ani neplánuje.

Je prý obtížné přemluvit Brawna, aby se vrátil na plný úvazek a cestoval každý rok na 20, 21 závodů. V Maranellu ho proto chtějí spíše jako poradce, který by Scuderii pomohl se dostat zpět na správnou cestu.  

„Nikdy neříkej nikdy v těchto věcech, ale jsem docela spokojený s tím, co dělám,“ uvedl před časem pro Sky Sports. „A nebylo nic, co by mě motivovalo a vzbudilo zájem se vrátit. Má povaha je taková, že do toho dávám 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nejsem si jistý, zda 24/7 ještě chci dělat.“   

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Wolff očekává v Maďarsku silný Red Bull

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10