Christian Horner se vyhýbá kritice trestu pro Mercedes

Šéf Red Bullu Christian Horner je rád, že Mezinárodní tribunál FIA uznal Mercedes vinným. K rozsahu trestu se ale raději vyjadřovat nechtěl.
Christian Horner se vyhýbá kritice trestu pro Mercedes

Red Bull patřil k hlavním iniciátorům protestu proti tajnému testování Mercedesu a Pirelli v Barceloně. Nelíbilo se mu hlavně to, že Mercedes testoval se svými závodními jezdci, a to ještě ve voze pro letošní sezonu. Zájem týmu mistrů světa o danou aféru potvrdil svou přítomností na slyšení Mezinárodního tribunálu FIA i sám šéf stáje Christian Horner. Ten se ve čtvrtek navíc netajil názorem, že finanční pokuta by pro něj rozhodně nebyla trestem dostatečným. V pátek, po vynesení rozsudku, už ale se svými dojmy z trestu tak sdílný nebyl.

"Včera (ve čtvrtek) byla tribunálu férovým způsobem odprezentována všechna fakta a oni se rozhodli," řekl Horner v pátek odpoledne. "Ten protest jsme podali proto, že jsme chtěli objasnit, jestli máme povoleno uprostřed sezony testovat se současným vozem, neboť jsme si do té doby mysleli, že by to bylo porušením pravidel."

Na otázku, zda se tedy po vynesení rozsudku dočkal onoho vytouženého objasnění regulí, odpověděl: "Ano – bylo rozhodnuto, že Mercedes porušil Sportovní pravidla a Mezinárodní sportovní kodex." Mercedes však vyklouzl jen s napomenutím a se zákazem zúčastnit se testu mladých talentů příští měsíc v Silverstonu. K této formě trestu se sice Christian Horner přímo vyjádřit nechtěl, nicméně z jeho slov plyne, že si stejně jako kolegové z Ferrari myslí, že trest není dostatečný, protože test v suché Barceloně se současnými jezdci je o něčem jiném než test s mladými nezkušenými piloty v Silverstonu, kde svou roli může navíc sehrát i počasí.

"Vždycky je výhodnější testovat se závodními jezdci než s testovacími jezdci. My tu ale nejsme od toho, abychom rozhodovali.  Verdikt byl na tribunálu a ten ho také vynesl," dodal očividně nespokojený Horner.

Další článek: Ferrari patří mezi nejvíce předjíždějící týmy v dosavadním průběhu sezony

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.