Christian Horner obdržel Řád britského impéria

Devětatřicetiletý šéf Red Bullu byl Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II. vyznamenán za své zásluhy v oblasti motorsportu.
Christian Horner obdržel Řád britského impéria

Hornerovi byl udělen titul důstojník (Officer of the Order of the British Empire), jenž je čtvrtou nejvyšší třídou Řádu britského impéria.

“Jsem přirozeně šokovaný,“ popsal Horner své bezprostřední dojmy. “Je to všechno tak trochu nečekané, opravdu neuvěřitelné. Cítím se být velmi poctěn a privilegován, že jsem ho obdržel. Být ve společnosti těchto mužů a žen, kteří pro naši zemi dokázali tak veliké věci, to je něco velmi, velmi speciálního,“ dodal šéf rakouské stáje.

Toto vyznamenání obdržel Christian Horner především za své vynikající výsledky ve formuli 1, kde již devět let působí jakožto šéf týmu Red Bull. Pod jeho vedením získali Rakušané 49 pole position, 37 vítězství, 3 jezdecké a 3 konstruktérské tituly.

Red Bull má tak ve svých řadách hned dvě osoby, které se mohou pyšnit Řádem britského impéria. Na začátku roku 2012 získal stejné vyznamenání také Adrian Newey.

Další článek: Caterham bude testovat na rovince se Sergiem Canamasasem