Christian Horner novou aféru vyvolávat nehodlá

Zadní křídlo McLarenu je po včerejší inspekci definitivně legální. Ostatním týmům proto nezbývá, než vytvořit na vlastních vozech podobný koncept.

Chvíli to téměř vypadalo, že formule 1 směřuje k další aféře tvořené kolem zpochybňování legality technického řešení některých vozů. V hlavních rolích ovšem narozdíl od loňského roku neměly hrát dvojité difuzory a týmy Brawn, Toyota a Williams, nýbrž inovativní řešení zadního křídla na voze MP4-25.

Jeho vývoj probíhal za dohledu technického delegáta FIA, Charlieho Whitinga. Ten dal projektu zelenou. Aby se přesto předešlo možným spekulacím, pozval si k sobě McLaren inspekci znovu (původně k tomu mělo dojít ve Wokingu, nakonec ovšem šetření proběhlo přímo v Bahrajnu.

Christian Horner, šéf týmu Red Bull a největší oponent technické vychytávky McLarenu, dle vlastních slov protestovat nebude. Aby smazaly svou nevýhodu, zbývá týmům jediné - kopírovat a vytvářet vlastní vizi založenou na stejné myšlence.

"Je to podobné loňské difuzorové aféře v tom smyslu, že týmy budou do konce sezony vyvíjet různé vlastní verze tohoto křídla. Myslím, že je velmi nepravděpodobné, že bychom podávali protest. Místo toho se zaměříme na vývoj vlastní verze. Nemůžete změnit již homologované šasi, proto k tomu musíte přistoupit jiným způsobem. Jelikož je to ale prohlášené za legální... inženýři jsou velice tvůrčí lidé. Jsem si jistý, že najdou jiné řešení. Nemyslím si, že je tato záležitost tak významná jako dvojité difuzory, ale rozhodně si myslím, že budeme svědky velkého úsilí věnovaného právě této oblasti," prozradil Horner Autosportu.

Diskuze (7) Další článek: Renault požádal o povolení upravit motor
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00