Chování našich jezdců ve výkonnostní krizi je příkladné, říká McLaren

Jenson Button a Sergio Pérez se nenechali srazit špatnou výkonností McLarenu a postavili se k ní čelem. Šéf týmu Martin Whitmarsh je jim za to vděčný.
Chování našich jezdců ve výkonnostní krizi je příkladné, říká McLaren

Pérez a Button šli do letošní sezóny s tím, že chtějí vyhrávat závody a bojovat o titul. Už v zimních testech sice zjistili, že si tento cíl nesplní, přesto si na vůz a tým nestěžují. Jen opakovaně deklarují vůli pracovat na zlepšení.

"O našich jezdcích je toho třeba říct hodně," uvedl Whitmarsh. "Jsou zvyklí vyhrávat a jsou vystaveni publicitě a tlaku. Nejenže odvádějí ve voze dobrou práci, ale v týmu jsou fantastičtí, i jako jeho ambasadoři."

"Pro ně to (špatná výkonnost vozu) je bez pochyb velmi frustrující, ale odvádějí fantastickou práci. Myslím, že všichni vědí, že v rámci naší organizace všichni tvrdě pracují, a je inspirující, když vidíte dva mladé muže ukazovat, že jsou skvělými lidskými bytostmi a skvělými závodními jezdci."

Pérez sice zvyklý vyhrávat přímo není, ale loni se se Sauberem postavil třikrát na stupně vítězů, zatímco letos ani jednou, takže si výsledkově také pohoršil.

Další článek: Horner: Neuznání Vettelových kvalit je velmi neuctivé k Webberovi

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10