Chování našich jezdců ve výkonnostní krizi je příkladné, říká McLaren

Jenson Button a Sergio Pérez se nenechali srazit špatnou výkonností McLarenu a postavili se k ní čelem. Šéf týmu Martin Whitmarsh je jim za to vděčný.
Chování našich jezdců ve výkonnostní krizi je příkladné, říká McLaren

Pérez a Button šli do letošní sezóny s tím, že chtějí vyhrávat závody a bojovat o titul. Už v zimních testech sice zjistili, že si tento cíl nesplní, přesto si na vůz a tým nestěžují. Jen opakovaně deklarují vůli pracovat na zlepšení.

"O našich jezdcích je toho třeba říct hodně," uvedl Whitmarsh. "Jsou zvyklí vyhrávat a jsou vystaveni publicitě a tlaku. Nejenže odvádějí ve voze dobrou práci, ale v týmu jsou fantastičtí, i jako jeho ambasadoři."

"Pro ně to (špatná výkonnost vozu) je bez pochyb velmi frustrující, ale odvádějí fantastickou práci. Myslím, že všichni vědí, že v rámci naší organizace všichni tvrdě pracují, a je inspirující, když vidíte dva mladé muže ukazovat, že jsou skvělými lidskými bytostmi a skvělými závodními jezdci."

Pérez sice zvyklý vyhrávat přímo není, ale loni se se Sauberem postavil třikrát na stupně vítězů, zatímco letos ani jednou, takže si výsledkově také pohoršil.

Další článek: Horner: Neuznání Vettelových kvalit je velmi neuctivé k Webberovi

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.