Chovají se jako poražení chlapci, kritizuje Ecclestone Alonsa a Vettela

Bernie Ecclestone v úvodu oficiálního sestřihu letošní sezóny kritizuje Alonsa a Vettela.
Chovají se jako poražení chlapci, kritizuje Ecclestone Alonsa a Vettela

„Jsem superfanoušek Sebastiana, ale jsem trochu zklamaný jeho postojem, který se myslím změnil. Chová se jako poražený chlap, což není. Tohle není jeho mentalita. Je to soutěživý člověk, nemá rád, když prohrává vrhcáby. Bohužel, když hraje semnou, tak prohraje,“ říká boss formule 1.

Ecclestone není nadšen ani z Ferrari a Alonsa. „Ferrari bylo velké zklamání, někde se ztratili. Fernando byl od poloviny sezóny něco jako Sebastian, takže trochu mě zklamal také.“

Podle Ecclestona bylo hlavním štěstím, že dominantní Mercedes měl vyrovnanou dvojici, mezi kterou to bylo pořádně napjaté. „Kdybychom neměli štěstí, a Nico nebojoval s Lewisem, nebo by jeden z nich odskočil a byl dominantní, tak sezóna skončila v Silverstone,“ hodnotí situaci Ecclestone.

„Myslel jsem si, že Ferrari nebo Red Bull se v polovině sezóny dotáhnou a získají pár bodů. Měli jsme velké štěstí, že to bylo nakonec aspoň takto, že tito dva kluci bojovali mezi sebou a je dobře, že jim Mercedes dovolil bojovat. Pokud by tomu tak nebylo, byl by to opravdu mizerný šampionát.“

Další článek: Helmut Marko: Zlodějům nešlo o trofeje, ale o stříbro

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10