Chilton vidí svůj hlavní problém v kvalifikacích

Ve formuli 1 přišel Max Chilton o jednu ze svých zbraní, kterou byla v nižších sériích kvalifikační rychlost. Cíl pro druhou polovinu sezóny je proto jasný.
Chilton vidí svůj hlavní problém v kvalifikacích

Kvalifikační souboje s týmovým kolegou Julesem Bianchim nevychází pro Chiltona dobře, všechny prohrál.

"Jsem trochu frustrovaný, protože kvalifikace byly vždy mojí silnou stránkou," povzdechl si. "Když se podíváte na mé působení ve formuli 3 a GP2, vím, že jsem rychlý jezdec. Kvalifikace je jedna z věcí, ve kterých jsem si vždy věřil."

"Ve formuli 1 je kvalifikační rozdíl (ve srovnání s týmovým kolegou) mnohem větší, než by měl být, ale stojí za tím několik věcí. Není to vždy jen o pohledu na časomíru, někdy opravdu potřebujete vědět, co se děje v zákulisí. V simulátoru jsme si vždy velmi blízko, protože ze hry vypadává mnoho jiných věcí. To nemíním jako výmluvu."

V neděli bývá Chilton se svým tempem spokojený, a proto se v dalších závodech soustředí právě na sobotní výkonnost.

"Určitě jsou tu věci, na kterých můžu pracovat, a budu se snažit v tom uspět. Vím, že jsem udělal pár chyb, takže tohle je oblast, ve které se chci v druhé polovině roku zlepšit, protože se svojí závodní rychlostí jsem určitě spokojený," uzavřel.

Další článek: Coulthard a Red Bull v Assenu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10