Chilton se učí umění pouštět rychlejší vozy

Pro úspěchy na konci startovního roštu je třeba se naučit některé věci, které přední jezdci nepotřebují. Patří mezi ně práce pod modrými vlajkami.
Chilton se učí umění pouštět rychlejší vozy

Jezdci, kteří jsou předjížděni o kolo, musí své soupeře pustit. FIA jim tuto povinnost připomíná modrými vlajkami, a pokud ji nesplní, dostanou trest.

"Tým mi řekl, že to je tak trochu umění a že to bude trvat déle než první závod, než si na to zvyknu," řekl Max Chilton, který letos ve formuli 1 debutoval, pro Autosport.

"Ke konci závodu (v Melbourne) jsem se už začal učit, jak to dělat, a jak moc můžete získat, když to uděláte na správném místě. Učím se, budu na tom pracovat a uvidíme, jak to půjde v Malajsii. Příště snad modré vlajky neuvidíme tak brzy, to by nám pomohlo."

Chilton si v Austrálii vyzkoušel, že pomalejší vozy můžou zasáhnout do soubojů těch rychlejších a že to platí i opačně. Pocítil to v boji s Van der Gardem.

"Pokaždé, když jsem ho dohnal, mi zase poodjel kvůli modrým vlajkám. A kdykoliv jsem ho dohnal, mohl využít DRS díky vozům, které ho právě předjely, takže dlouho trvalo, než jsem ho předjel. Ale když jsem ho předjel, rychle jsem mu ujel a auto ukázalo svůj potenciál."

Další článek: Také v Malajsii budou dva DRS úseky

9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00