Chilton se chce stát mistrem světa, ví, že na to má

Hlasy, že by se na vrchol motorsportu nedostal bez finanční podpory otce, ho již nechávají klidným. Nyní je vše pouze na něm samotném.
Chilton se chce stát mistrem světa, ví, že na to má

Britská média se z Maxe Chiltona snaží udělat playboye se životním stylem podobným členům různých boybandů. To se ovšem Chiltonovi příliš nelíbí. Na nablýskaný noční život v Monaku si prý nepotrpí.

"Radši bych si zašel do nějaké venkovské hospůdky než do nějakého exotického klubu. Někdy je fajn prostě vypnout a odreagovat se. Nechci se nechat ovlivnit luxusem a životním stylem, který ve formuli 1 převládá. Sami určitě vidíte, že to dokáže lidi změnit, a ne vždy k lepšímu. Nemyslím si, že je správné, aby se lidi po vstupu do formule 1 měnili. Musím zůstat nohama na zemi. Jsem sportovec, a to by mělo být to hlavní, na co se mám soustředit," řekl Chilton v rozhovoru pro Daily Telegraph.

Maxův otec Graham Chilton je úspěšný bankéř, viceprezident pojišťovny Aon a vedoucí postava týmu Carlin Motorsport. Dvaadvacetiletý Brit nijak nezastírá, že peníze jeho movitého otce byly užitečné pro start kariéry, nicméně poslední krok musel udělat on sám:

"Na opakované otázky směřované na mého otce jsem si už zvykl. Potkávají mě po celou kariéru. Někdy se to pojí i s negativními názory. Je třeba jisté pomluvy hodit za hlavu, protože si musíte uvědomit, že jsou to vlastně hlouposti. Naopak je možné tyhle věci použít jako palivo vaší motivace, něco, co vás posune dál. Už léta mě to netrápí. Jsem závodník a mohu se spolehnout na svůj tým a lidi, kteří mi věří. Nikdy jsme s taťkou o formuli 1 nejednali. Závodění opravdu miluje, je jasné, že na jistou úroveň bych se bez jeho pomoci nedostal, ale nikdo nemůže projít juniorskými kategoriemi bez hlavního sponzora. F1 byla jedinou úrovní, kde jsem vysloveně nechtěl, aby mi pomáhal. Někdy jsou lidé kritičtí a argumentují proti mně právě kvůli mému tátovi. Pravdou ale je, že tým formule 1 by vás nikdy nezaměstnal, kdyby nevěřil, že dokážete odvést požadovanou práci. Jsem tu, abych vyhrával závody, a jednou se stal, jak doufám, mistrem světa. Chci si to dokázat sám sobě. Vím, že na to mám."

Kritické hlasy se na Chiltonovu adresu obracely mimo jiné také kvůli tomu, že Luis Razia, který měl být původně letošním Chiltonovým týmovým kolegou, skončil v minulé sezoně GP2 na druhém místě, kdežto rodák z Reigate se umístil čtvrtý. Razia se nakonec kvůli nedostatku sponzorských peněz v Marussii neudržel, Chilton měl větší štěstí. Podle Chiltona ovšem výsledky nemusí vždy odrážet skutečné rozložení sil.

"Samozřejmě je mi ho líto, protože vstup do formule 1 byl jeho snem. Byl už jeho splnění na dosah, ale pak se rozplynul. V jakémkoliv sportu se můžete podívat na celkové výsledky a říct si "no jo, tihle dva byli první, tak je to jasné." Ne vždy to tak ale funguje. Loni se mi v hlavních závodech podařilo porazit velké množství jezdců. Když se lidé podívají na statistiky pořádně, uvidí, že jsem patřil k nejsilnějším. Marussia tak učinila a já jsem za to vděčný," prohlásil Chilton, který dokončil všech pět dosud odjetých závodů, byť se mu ještě nepodařilo porazit kolegu Julese Bianchiho.

Další článek: FIA velké změny pneumatik nepovolí

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00