Chilton se bojí o deváté místo Marussie v Poháru konstruktérů

Max Chilton se obává toho, že by mohl Sauber ve zbytku sezóny přeskočit Marussii v Poháru konstruktérů a připravit ji tak o deváté místo, na kterém v tuto chvíli tým z Banbury figuruje.
Chilton se bojí o deváté místo Marussie v Poháru konstruktérů

Pro Marussii je to zatím nejlepší sezóna od jejího vstupu do formule 1. Jules Bianchi dojel v Monaku na deváté pozici a vybojoval pro tým první dva body. V kvalifikaci se její jezdci letos už dvakrát probojovali do druhé části, na Silverstonu dokonce s oběma vozy.

Sauber naopak zatím nezažívá vůbec povedený rok, když nejlepším výsledkem jejich jezdců jsou dvě jedenáctá místa Adriana Sutila. Jeho kolega Esteban Gutiérrez byl nejlépe dvanáctý. Kvůli tomu na bodovém kontě týmu svítí stále nula. V Maďarsku přitom Sutila od prvních letošních bodů dělali pouhá sekunda, i proto se Chilton začíná týmu Sauber obávat.

„Rádi bychom je za sebou udrželi,” řekl 23letý Brit. „Musíme proto dojíždět před nimi, a to se nám v tuto chvíli nedaří, takže doufáme, že v závodě, kdy budou na dosah body, nebudou před námi.

Dáváme do toho maximum, ale bez neustálých vylepšení je těžké je za sebou udržet. Naštěstí pro nás oni nedoráží na týmy před sebou. Není to tak, že by měli v každém závodě na body a jen jim to nevycházelo. Potřebují trochu štěstí, jako jsme měli my.”

Marussia se raduje z nejlepšího kvalifikačního výsledku v historii

Marussia se raduje z nejlepšího kvalifikačního výsledku v historii

Podle Bianchiho, který dnes slaví 25. narozeniny, musí Marussia pro druhou polovinu sezóny zvolit agresivní přístup, aby se udržela mezi nejlepší desítkou zaručující finance z podílu televizních práv. Pro tým by to znamenalo polepšení o asi 30 milionů dolarů (asi 620 milionů Kč).

„Nejlepší obranou je útok,” řekl Bianchi Autosportu. „Musíme zkrátka udělat maximum, abychom byli pořád před nimi, a jsem si jistý, že do konce sezóny dokážeme být silní. Naším cílem je zůstat před Caterhamem a skončit na 10. pozici, což by byla pro tým obrovská vzpruha.

Výsledek v Monaku byl pro tuto sezónu velmi důležitý, neznamená to ale, že budeme o body bojovat pravidelně. Nejsme toho schopni, pokud nedojde ke zvláštní shodě okolností kolem nás, když se ale naskytne příležitost, tak se jí chopíme.”

Další článek: Životní poprvé Kevina Magnussena

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10