Chilton se bojí o deváté místo Marussie v Poháru konstruktérů

Max Chilton se obává toho, že by mohl Sauber ve zbytku sezóny přeskočit Marussii v Poháru konstruktérů a připravit ji tak o deváté místo, na kterém v tuto chvíli tým z Banbury figuruje.
Chilton se bojí o deváté místo Marussie v Poháru konstruktérů

Pro Marussii je to zatím nejlepší sezóna od jejího vstupu do formule 1. Jules Bianchi dojel v Monaku na deváté pozici a vybojoval pro tým první dva body. V kvalifikaci se její jezdci letos už dvakrát probojovali do druhé části, na Silverstonu dokonce s oběma vozy.

Sauber naopak zatím nezažívá vůbec povedený rok, když nejlepším výsledkem jejich jezdců jsou dvě jedenáctá místa Adriana Sutila. Jeho kolega Esteban Gutiérrez byl nejlépe dvanáctý. Kvůli tomu na bodovém kontě týmu svítí stále nula. V Maďarsku přitom Sutila od prvních letošních bodů dělali pouhá sekunda, i proto se Chilton začíná týmu Sauber obávat.

„Rádi bychom je za sebou udrželi,” řekl 23letý Brit. „Musíme proto dojíždět před nimi, a to se nám v tuto chvíli nedaří, takže doufáme, že v závodě, kdy budou na dosah body, nebudou před námi.

Dáváme do toho maximum, ale bez neustálých vylepšení je těžké je za sebou udržet. Naštěstí pro nás oni nedoráží na týmy před sebou. Není to tak, že by měli v každém závodě na body a jen jim to nevycházelo. Potřebují trochu štěstí, jako jsme měli my.”

Marussia se raduje z nejlepšího kvalifikačního výsledku v historii

Marussia se raduje z nejlepšího kvalifikačního výsledku v historii

Podle Bianchiho, který dnes slaví 25. narozeniny, musí Marussia pro druhou polovinu sezóny zvolit agresivní přístup, aby se udržela mezi nejlepší desítkou zaručující finance z podílu televizních práv. Pro tým by to znamenalo polepšení o asi 30 milionů dolarů (asi 620 milionů Kč).

„Nejlepší obranou je útok,” řekl Bianchi Autosportu. „Musíme zkrátka udělat maximum, abychom byli pořád před nimi, a jsem si jistý, že do konce sezóny dokážeme být silní. Naším cílem je zůstat před Caterhamem a skončit na 10. pozici, což by byla pro tým obrovská vzpruha.

Výsledek v Monaku byl pro tuto sezónu velmi důležitý, neznamená to ale, že budeme o body bojovat pravidelně. Nejsme toho schopni, pokud nedojde ke zvláštní shodě okolností kolem nás, když se ale naskytne příležitost, tak se jí chopíme.”

Váš názor Další článek: Životní poprvé Kevina Magnussena
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00