Chilton míří do USA, pomůže expanzi slavného týmu

Max Chilton míří do USA, kde bude pomáhat slavnému týmu Carlin při vstupu do IndyCar.
Chilton míří do USA, pomůže expanzi slavného týmu

Tým Carlin, který působí v GP2, GP3, Formuli 3, Formuli E a vrací se také do Formule Renault 3.5 jako náhrada za český tým ISR Racing, asi není potřeba představovat. Prošla jim řada současných i minulých jezdců. Carlin hodlá nyní proniknout za velkou louži do IndyCar. První fází je letošní účast v sérii Indy Lights, která funguje jako jakási přípravka a juniorka.

Chiltonovým týmovým kolegou bude Ed Jones. Vše vypukne už příští týden v rámci třídenního testu v Homesteadu. Pokud půjde vše dobře, vstoupí Carlin v roce 2016 do IndyCar. Zda u toho bude také Max Chilton se ještě uvidí, bývalý jezdec Marussie si nechává dveře otevřené.

Další článek: Todt podává žalobu na Streiffa kvůli komentářům o nehodě Bianchiho

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna