Chilton: Marussia byla před zhroucením celou sezónu

Maxe Chiltona kolaps Marussie nepřekvapil. Podle něj k němu mohlo dojít v průběhu sezóny prakticky kdykoliv.
Chilton: Marussia byla před zhroucením celou sezónu

Marussia sice letos získala dva body a přeskočila tak dokonce i Sauber, ale k záchraně to nevedlo. Tým vynechal poslední tři závody a jeho vybavení nyní míří do dražby.

„Tento rok byl pro tým velmi těžký a totéž platí i pro mě, protože vím, že tým byl v nesnázích po dlouhou dobu,“ řekl Chilton pro Sky Sports.

Max Chilton asi zamíří do DTM nebo do WEC

Max Chilton asi zamíří do DTM nebo do WEC

„V Bahrajnu (při testech) jsem věděl, že bychom nemuseli jet do Austrálie. Bylo mi jasné, že jsme měli velké štěstí, že jsme do Austrálie dorazili. Od té doby jsem ke každému závodu přistupoval tak, jako by to byl můj poslední. Dokonce do té míry, že jsem si nemyslel, že se dostaneme až do Barcelony.“

Chilton podle svých slov stále věří, že by Marussia mohla být zachráněna. Na rozdíl od Caterhamu prý má peníze za deváté místo v poháru (což ale po vynechání třech závodů není tak jisté) a také dobrý vůz, který byl připravován pro příští sezónu.

Další článek: Přestali vyhrávat a už chtějí měnit pravidla, říká Lowe o Red Bullu

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10