Chilton: Marussia byla před zhroucením celou sezónu

Maxe Chiltona kolaps Marussie nepřekvapil. Podle něj k němu mohlo dojít v průběhu sezóny prakticky kdykoliv.
Chilton: Marussia byla před zhroucením celou sezónu

Marussia sice letos získala dva body a přeskočila tak dokonce i Sauber, ale k záchraně to nevedlo. Tým vynechal poslední tři závody a jeho vybavení nyní míří do dražby.

„Tento rok byl pro tým velmi těžký a totéž platí i pro mě, protože vím, že tým byl v nesnázích po dlouhou dobu,“ řekl Chilton pro Sky Sports.

Max Chilton asi zamíří do DTM nebo do WEC

Max Chilton asi zamíří do DTM nebo do WEC

„V Bahrajnu (při testech) jsem věděl, že bychom nemuseli jet do Austrálie. Bylo mi jasné, že jsme měli velké štěstí, že jsme do Austrálie dorazili. Od té doby jsem ke každému závodu přistupoval tak, jako by to byl můj poslední. Dokonce do té míry, že jsem si nemyslel, že se dostaneme až do Barcelony.“

Chilton podle svých slov stále věří, že by Marussia mohla být zachráněna. Na rozdíl od Caterhamu prý má peníze za deváté místo v poháru (což ale po vynechání třech závodů není tak jisté) a také dobrý vůz, který byl připravován pro příští sezónu.

Další článek: Přestali vyhrávat a už chtějí měnit pravidla, říká Lowe o Red Bullu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.