Chilton: Jsem se svými výkony spokojený, ukázal jsem, proč jsem tady

V polovině své debutové sezóny se Max Chilton ohlédl za svými začátky ve formuli 1 a vyjádřil s nimi spokojenost.
Chilton: Jsem se svými výkony spokojený, ukázal jsem, proč jsem tady

V prvních Grand Prix byl Chilton zastiňován týmovým kolegou Bianchim. "Určitě jsme měli na začátku roku trochu smůly, v prvních čtyřech nebo pěti závodech jsme měli pár problémů, které my to ztěžovaly," potvrdil ve svém zápisníku na oficiálních stránkách formule 1.

Ale pak přišlo zlepšení. "Vždy lidem říkám, že se nestačí vždy dívat jen na výsledkové listiny, ale je také třeba vidět ostatní věci, které se dějí v zákulisí. Posledních pár závodů bylo těžkých, neměli jsme žádné problémy a já jsem dokázal své výkony zlepšit. V Monaku jsem byl 14. a v Montrealu jsme měli dobrou rychlost."

Dosažené zlepšení Chiltona uspokojilo natolik, že si z první poloviny sezóny nic nevyčítá.

"Celkově jsem spokojený s tím, co jsem letos doposud dokázal. Podařilo se mi dokončit všechny závody a odvedl jsem práci, kterou po mně tým žádal. Poskytl jsem mu zpětnou vazbu, a to je to, co chceme, když budujeme auto a učíme se. Musím pracovat tak trochu na všem, abych dostal víc ze sebe a z vozu, ale myslím, že jsem ukázal, proč jsem tady."

A čeho by chtěl dosáhnout ve zbytku sezóny? "Musím se dál učit, ale myslím, že teď musíme mít za cíl trochu vyšší místa. Musíme teď auto zlepšit, to je náš hlavní cíl, stejně jako porážka Caterhamu. Když dokončíte před vozy kolem vás, je to pocit jako z vítězství."

Další článek: Button o odchod z McLarenu neusiluje

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00