Chcete třetí auta? Tak nám to řekněte teď, vyzval McLaren

V zákulisí formule 1 se vede diskuse o zavedení třetích vozů. To, co nastínil Adam Parr a co původně vypadalo jako spekulace, se stále více dostává do seriózních diskusí.
Chcete třetí auta? Tak nám to řekněte teď, vyzval McLaren

Třetí vozy už měl nepřímo potvrdit Ecclestone, který ale ve skutečnosti řekl spíše to, že by na trati viděl raději třetí Ferrari, než auto týmu v problémech. Přesto se zdá, že toto téma už není jen výkřikem do tmy.

Force India se už nechala slyšet, že v případě nasazení třetích vozů bude chtít nějakou kompenzaci. Toto Wolff zase odhadl náklady na 25 milionů liber ročně.

Eric Boullier z McLarenu pak chce o nasazení třetích vozů vědět co nejdříve, ideálně hned.

Získat třetího jezdce by prý byl ten nejmenší problém. Podle Boulliera je ale třeba asi půl roku na stavbu dalšího šasi a na personální a logistické změny. Do GP Austrálie přitom zbývá už méně než 6 měsíců.

Podle Toto Wolffa by třetí vozy byly možné, pokud by počet vozů na startovní roštu klesl pod dvacet, což není aktuální. 

Další článek: Ceny vstupenek mají v rukou týmy, říká Ecclestone

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.