Chcete to udělat skvěle a pak vypadáte jako idioti, hodnotí Wolff výkon Mercedesu

Šéf Mercedesu Toto Wolff označil rychlostní převahu, jakou mělo Ferrari na rovinkách v kvalifikaci na Velkou cenu Belgie vozů formule 1, za „směšnou“.
Chcete to udělat skvěle a pak vypadáte jako idioti, hodnotí Wolff výkon Mercedesu

Charles Leclerc deklasoval konkurenci, když ovládl kvalifikaci v belgickém Spa-Francorchamps a o 0,748 sekundy porazil i svého týmového kolegu z Ferrari Sebastiana Vettela.

Hamilton obsadil v kvalifikaci třetí místo, když na Vettela nestačil o pouhých patnáct tisícin sekundy. Druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas skončil čtvrtý se ztrátou necelých devíti desetin na Leclerca.

„Věděli jsme, že to bude obtížné a třetí a čtvrté místo zřejmě bylo tím, co jsme považovali za optimální výsledek,“ řekl Wolff pro Sky Sports.

„Myslím, že to mohlo být druhé místo. Pokud ale i tak máme s naším balíčkem ztrátu, je obrovská a výkon Ferrari na těchto tratích je zkrátka směšný. Musíte udělat všechno správně, a to jsme neudělali,“ dodal.

Hamilton s Bottasem navíc během kvalifikace téměř kolidovali, když si připravovali pozici na trati před svým měřeným pokusem ve třetí části kvalifikace.

„Samozřejmě jsme věděli, že větrný pytel je důležitý, ale dnes jsme zakopávali o své vlastní nohy. Chcete to udělat výjimečně skvěle a pak vypadáte jako idioti. A k tomu dnes dvakrát došlo,“ říká.

„V závodě máme silný vůz a víme, že v závodech se trápili více, chladnější počasí jim ale zřejmě dá výhodu,“ dodává Wolff o závodní rychlosti Ferrari.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Leclerc se spoléhal na pneumatiky a ovládl belgickou kvalifikaci

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10