Chcete spoluvlastnit tým? Následník českého trůnu vám dává možnost

Být vlastníkem, nebo aspoň vlastnit podíl v závodním týmu? To u většiny fanoušků pro svoji finanční náročnost většinou zůstane pouze přáním. Změnit to chce Ferdinand Habsburg. Potomek slavného šlechtického rodu má v plánu oslovit až dva tisíce příznivců motoristického sportu.
Foto: Facebook Ferdinanda Habsburga
Chcete spoluvlastnit tým? Následník českého trůnu vám dává možnost | Foto: Facebook Ferdinanda Habsburga

Vítěz 24 hodin Le Mans ve třídě LMP 2 a pravnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karla I. přišel se zajímavým projektem. Habsburg závodí ve WEC pro tým WRT, ve spolupráci s kterým chce do sezony 2023 nasadit jeden prototyp Oreca 07 Gibson pod hlavičkou nové vlastní stáje Rebel Team.

Na vznik a chod týmu má mít možnost přispět až dva tisíce fanoušků částkami od 500 do 1000 eur. Tito „spoluvlastníci“ pak dostanou rozhodovací právo v různých otázkách. Na příklad při volbě zbarvení vozu, ale také finalizaci závodní sestavy. Jedním z pilotů má pochopitelně být sám Rakušan, druhé dva by ale mohli volit investující fanoušci z předem sestaveného seznamu kandidátů.

Podle Habsburgových představ takto může vzniknout „komunita týmových vlastníků“, v rámci které by vedení stáje fungovalo na demokratických principech.

„Místo toho, aby o jezdecké sestavě a dalších velkých rozhodnutích rozhodovala jedna nebo dvě osoby, vznikne celá komunita lidí, kteří snili o vlastnění týmu a účasti ve velkých závodech. Nyní tu šanci dostanou výměnou za rozumné finanční náklady,“ popsal své plány Ferdinand Habsburg pro motorsport.com.

Pětadvacetiletý rakouský závodník prezentoval svůj projekt minulý víkend v Monze, kde spolu s Normanem Natem a Ruiem Andradem vyhráli závod vytrvalostního mistrovství světa WEC ve třídě LMP 2.

„Lidé, kteří nikdy neměli možnost činit rozhodnutí v motorsportu, tu šanci konečně dostanou. Věřím, že to zaujme dostatečné množství fanoušků po celém světě, kteří se do toho budou chtít zapojit.“

Investicí a hlasováním o týmových záležitostech to navíc nemá skončit. Habsburg chce pro své fanoušky pořádat „zajímavé akce, kde se všichni vzájemně seznámí.“

Podle vlastních slov se rakouský závodník a šlechtic rozhodl odstartovat tento projekt, protože vždy cítil „větší spojení s fanoušky než se sponzory.“

Kromě provozu vlastního týmu chce dát Habsburg fanouškům i další možnosti. Na příklad podporovat mladé formulové piloty, kteří nemají dostatek financí na přechod z formule 4 do formule 3. Ve svých představách si budoucí hlava slavného rodu dokonce hraje s myšlenkou prvního fanoušky financovaného týmu formule 1.

Možnost zapojit se má každý. Stačí navštívit web www.rebelteam.com.

Další článek: Michael Masi oficiálně opouští FIA

Témata článku: , , ,

Aktuality

15:33 | Je to ještě brzy, ale podle aktuální předpovědi se pro víkend v Singapuru předpovídají bouřky a déšť.
11:55 | Další kapitola začíná... Sauber alias Alfa Romeo zítra v 11:15 něco oznámí.
22. září | 27. září tým Alfa Romeo něco oznámí... může jít o drobnost, setrvání Čoua nebo také vstup Audi.

GP Singapuru 2022

Pátek 30. září 2022
1. trénink 12.00–13.00
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 1. října 2022
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 2. října 2022
Závod 14.00