Chcete milion eur? Udejte tým formule 1!

Potřebujete si přivydělat? Bernie Ecclestone má pro vás nabídku, která se neodmítá. Práskněte tým, který překračuje rozpočtový strop, a pořádná finanční injekce vás nemine.
Chcete milion eur? Udejte tým formule 1!

Od roku 2015 začne ve formuli 1 platit nové pravidlo o rozpočtovém stropu, kdy žádný tým nebude moci uvolnit ze svého rozpočtu více peněz, než přesně stanoví Mezinárodní automobilová federace. O tom, co všechno bude do onoho rozpočtu zahrnuto, se zatím stále jedná, avšak už teď přichází Bernie Ecclestone se zajímavým způsobem, jak zabránit tajnému překračování této finanční částky.  

"Plán, který teď zvažujeme, je takový, že každému donašeči, jehož informace se potvrdí, dáme 1 milion eur. Následně pak oznámíme týmu, že v příštím roce přijdou o tři nejlepší výsledky, kterých v dané sezoně dosáhnou. Pak uvidíme, jestli budou chtít ještě podvádět," pochlubil se v rozhovoru pro Daily Express Ecclestone.

Britský miliardář navíc potvrdil, že velikost rozpočtu je už v podstatě domluvená: "Schválili jsme rozpočtový strop. Tak to bude. Všichni souhlasili s 200 miliony dolarů. Co odsouhlaseno nebylo, je to, co všechno bude těch 200 milionů dolarů zahrnovat. Pokud tam nezahrneme všechno, jsem si jistý, že si najdou způsoby, jak to obcházet. Bude to ještě těžké." 

Diskuze (62) Další článek: Lotus se zapletl do ruské kontroverze v souvislosti s homosexualitou
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen