Chceme vykouzlit úsměv na tváři lidí, říká Binotto

Už dlouho nebylo Ferrari v tak složité situaci, jako nyní. Celá Itálie je kvůli koronaviru v karanténě, vůz zřejmě není tak dobrý, jak si stáj představovala a navíc je zde kauza okolo legálnosti motoru.
Foto: Getty Images / Charles Coates 
Chceme vykouzlit úsměv na tváři lidí, říká Binotto  | Foto: Getty Images / Charles Coates

„Po dlouhé zimě, během které jsme se věnovali konstrukci a vývoji našeho auta, nastal čas získat první indikaci úrovně našeho výkonu a účinnosti vylepšení, která jsme zavedli v posledních měsících,“ uvedl šéf Scuderie.

„Víme, že soupeři jsou silní, ale také víme, že je to začátek dlouhé sezóny, v níž bude klíčový vývoj, spolehlivost a naše provozní efektivita.“

„Připravili jsme se čelit všem těmto výzvám jako sjednocený tým, vědomi si pokroku, který musí být učiněn a hrdí na podporu našich fanoušků po celém světě.“

Týmy si i nadále dopisují s FIA. Zdůvodnění federace je neuspokojilo

Týmy si i nadále dopisují s FIA. Zdůvodnění federace je neuspokojilo

„V obtížné době pro Itálii a svět obecně, jako součást globálního sportu, je naší povinností pokusit se vykouzlit úsměv na tvářích lidí, kteří sledují první závod sezóny se stejným pocitem očekávání jako my.“

K formě Ferrari se už vyjádřil také Bernie Ecclestone. „Auto evidentně není dobré. Ale stejně jako mnoho fanoušků rudých aut, také já doufám, že mě překvapí,“ řekl Ecclestone pro švýcarský Blick.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Je formule 1 kvůli dominanci Mercedesu nudná? Toto Wolff si to nemyslí

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10