Chceme vykouzlit úsměv na tváři lidí, říká Binotto

Už dlouho nebylo Ferrari v tak složité situaci, jako nyní. Celá Itálie je kvůli koronaviru v karanténě, vůz zřejmě není tak dobrý, jak si stáj představovala a navíc je zde kauza okolo legálnosti motoru.
Foto: Getty Images / Charles Coates 
Chceme vykouzlit úsměv na tváři lidí, říká Binotto  | Foto: Getty Images / Charles Coates

„Po dlouhé zimě, během které jsme se věnovali konstrukci a vývoji našeho auta, nastal čas získat první indikaci úrovně našeho výkonu a účinnosti vylepšení, která jsme zavedli v posledních měsících,“ uvedl šéf Scuderie.

„Víme, že soupeři jsou silní, ale také víme, že je to začátek dlouhé sezóny, v níž bude klíčový vývoj, spolehlivost a naše provozní efektivita.“

„Připravili jsme se čelit všem těmto výzvám jako sjednocený tým, vědomi si pokroku, který musí být učiněn a hrdí na podporu našich fanoušků po celém světě.“

Týmy si i nadále dopisují s FIA. Zdůvodnění federace je neuspokojilo

Týmy si i nadále dopisují s FIA. Zdůvodnění federace je neuspokojilo

„V obtížné době pro Itálii a svět obecně, jako součást globálního sportu, je naší povinností pokusit se vykouzlit úsměv na tvářích lidí, kteří sledují první závod sezóny se stejným pocitem očekávání jako my.“

K formě Ferrari se už vyjádřil také Bernie Ecclestone. „Auto evidentně není dobré. Ale stejně jako mnoho fanoušků rudých aut, také já doufám, že mě překvapí,“ řekl Ecclestone pro švýcarský Blick.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Je formule 1 kvůli dominanci Mercedesu nudná? Toto Wolff si to nemyslí
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00