Chceme vykouzlit úsměv na tváři lidí, říká Binotto

Už dlouho nebylo Ferrari v tak složité situaci, jako nyní. Celá Itálie je kvůli koronaviru v karanténě, vůz zřejmě není tak dobrý, jak si stáj představovala a navíc je zde kauza okolo legálnosti motoru.
Foto: Getty Images / Charles Coates 
Chceme vykouzlit úsměv na tváři lidí, říká Binotto  | Foto: Getty Images / Charles Coates

„Po dlouhé zimě, během které jsme se věnovali konstrukci a vývoji našeho auta, nastal čas získat první indikaci úrovně našeho výkonu a účinnosti vylepšení, která jsme zavedli v posledních měsících,“ uvedl šéf Scuderie.

„Víme, že soupeři jsou silní, ale také víme, že je to začátek dlouhé sezóny, v níž bude klíčový vývoj, spolehlivost a naše provozní efektivita.“

„Připravili jsme se čelit všem těmto výzvám jako sjednocený tým, vědomi si pokroku, který musí být učiněn a hrdí na podporu našich fanoušků po celém světě.“

Týmy si i nadále dopisují s FIA. Zdůvodnění federace je neuspokojilo

Týmy si i nadále dopisují s FIA. Zdůvodnění federace je neuspokojilo

„V obtížné době pro Itálii a svět obecně, jako součást globálního sportu, je naší povinností pokusit se vykouzlit úsměv na tvářích lidí, kteří sledují první závod sezóny se stejným pocitem očekávání jako my.“

K formě Ferrari se už vyjádřil také Bernie Ecclestone. „Auto evidentně není dobré. Ale stejně jako mnoho fanoušků rudých aut, také já doufám, že mě překvapí,“ řekl Ecclestone pro švýcarský Blick.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Je formule 1 kvůli dominanci Mercedesu nudná? Toto Wolff si to nemyslí

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.