Chceme vědět, co se stalo, říká Abiteboul o dohodě mezi FIA a Ferrari

Jakmile se opět rozběhne sezóna formule 1, měli bychom se vrátit k otázce tajné dohody mezi FIA a Ferrari. Myslí si to šéf Renaultu Cyril Abiteboul.
Chceme vědět, co se stalo, říká Abiteboul o dohodě mezi FIA a Ferrari

Proti tajné dohodě mezi Ferrari a FIA ohledně vyšetřování loňské pohonné jednotky Ferrari se mezi testy a Austrálií postavily všechny týmy kromě zákazníků italské stáje. Ze sporu ale později vycouval Mercedes.

Emoce sice ochladly, ale kauza je stále na stole. Zak Brown nedávno vyzval Mattia Binotta, aby Ferrari uveřejnilo podrobnosti dohody. S tím souhlasí i Cyril Abiteboul, který je ale ve svých slovech mírnější.

Todt by rád uveřejnil podrobnosti o dohodě s Ferrari. Proti bylo Maranello

Todt by rád uveřejnil podrobnosti o dohodě s Ferrari. Proti bylo Maranello

„Je to něco z minulosti, ale přesto něco, čím bychom se měli v určitém okamžiku zabývat,“ řekl Abiteboul na oficiálním webu formule 1.

„Žijeme ve světě, který je zcela otevřený. Tento proces nezpochybňujeme, chceme jen zjistit, co se stalo.“

„Je to velmi jednoduché, jsme výrobce. Chci se ujistit, že můj motor nečelí stejným otázkám legálnosti. Nevěřím tomu, ale myslím, že to má smysl pouze tehdy, pokud jsou pravidla a rozhodnutí jasná pro všechny účastníky. To je to, o co žádáme.“

„Nemáme v úmyslu změnit to, co se stalo. Rádi bychom to jen věděli, abychom mohli pokračovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jednáme s okruhy, které nebyly v původním kalendáři, potvrdil Carey

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.