Chceme Marussii zpět, říká Williamsová

Claire Williamsová říká, že její tým byl připraven podpořit žádost Marussie, která chtěla část letošního roku odjet s upraveným loňským vozem.
Chceme Marussii zpět, říká Williamsová

Názor Williamsu je už nyní téměř nepodstatný, protože žádost vetovala Force India kvůli tomu, že Marussia neměla dodat dost podkladů. Je otázkou, zda by Strategická skupina mohla ještě o návrhu hlasovat znovu a zda by to nakonec nesmetl ze stolu tým mimo tento orgán.

„Byli jsme jasně pro Marussii a její návrat, chceme plně konkurenční startovní pole a uděláme vše pro to, aby se Marussia vrátila zpět,“ říká Claire Williamsová pro Sky Sports.

„Na Strategické skupině jsme dali jasně najevo, že budeme hlasovat pro to, aby mohli využít šasi z roku 2014 v této sezóně.“

Williams se nadále snaží o to, aby došlo k snížení nákladů na formuli 1. „Jsme to, co bych nazvala středním, ne malým týmem. Závodíme na základě sponzorského rozpočtu, který dokážeme generovat spolu s odměnami z komerčních práv. Je to ale těžký boj, musíme od sponzorů získat 60 milionů liber ročně, abychom mohli závodit.“

„Pokud chcete být konkurenceschopní, tak podle mě nemusíte vynaložit 200 milionů liber ročně,“ vysvětluje Williamsová. Její tým si hodně zakládá na tom, že vloni porazil i Ferrari z daleko větším rozpočtem.

„Musíte ale pracovat tvrději a chytřeji než ostatní, pokud máte menší rozpočet, ale je těžké generovat takové příjmy.“

Další článek: Video: Na návštěvě v továrně Mercedesu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.