Chce-li se Lotus udržet v boji o titul, musí sehnat více peněz

To alespoň tvrdí Romain Grosjean. Lotus je nyní jedinou stájí ze špičky bez titulárního sponzora. Finanční injekce by mohla výrazně pomoci vývoji v průběhu sezony.
Chce-li se Lotus udržet v boji o titul, musí sehnat více peněz

"Záleží na tom, kolik seženeme peněz. To je ve formuli 1 klíčové. Víme, že máme dobré lidi, kteří umí postavit auto schopné vítězit. Víme, že co se týče vybavení továrny a vývojového potenciálu, máme vše nutné. Jak jsem ale řekl, to, jak našeho potenciálu využijeme, se bude odvíjet podle toho, kolik do toho nalijeme financí.

Snad se nám podaří sehnat další sponzory. To by nám umožnilo pokračovat ve vývoji. Případná další vítězství by přilákala ještě více zájmu. Jde to ruku v ruce," prozradil Grosjean magazínu Autosport.

Spekuluje se o tom, že Lotus by mohl hlavního sponzora představit ve druhé polovině sezony. Zatím však nejspíš nejsou jednání uzavřena. 

Kimi Räikkönen je díky svému vítězství z Austrálie a sedmému místu z Malajsie v průběžném pořadí na druhém místě, hned za Sebastianem Vettelem. Romain Grosjean drží osmou pozici. V Poháru konstruktérů je Lotus druhý, vede Red Bull.

Další článek: Zemi pořadatelů Velké ceny Koreje byla vyhlášena válka

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00