Charouz Racing se pro své další působení v F2 a F3 spojil s PHM Racing

Závodit za něj bude Nissany a Benavides
Foto: Getty Images / Francois Nel
Charouz Racing se pro své další působení v F2 a F3 spojil s PHM Racing | Foto: Getty Images / Francois Nel

Charouz Racing oznámil pro své další působení v F2 a F3 nové partnerství s německým týmem PHM Racing.  

Sám tým hloubku této spolupráce příliš neodhalil. Dle oficiálního vyjádření promotéra F2 jde o „převzetí aktiv a vstupů“ českého týmu. V roce 2023 bude PHM Racing v F2 a F3 provozován týmem Charouz Racing a  ponese oficiální název PHM Racing by Charouz.

Společnost PHM Racing je poměrně mladým týmem, založena byla v roce 2021 Paulem H. Müllerem. V letošní sezóně se účastnila šampionátů F4 ve Spojených arabských emirátech, v Itálii a Německu.

Šéf šampionátu FIA F2 a FIA F3 Bruno Michel se k tomu vyjádřil: „Rád bych přivítal PHM Racing ve formuli 2 a formuli 3. Přestože je to mladý tým, touží dokázat, že má na to, aby přijal výzvy našich šampionátů.“

„Rád bych také poděkoval Antonínu Charouzovi a všem v Charouz Racing System. Antonín byl během těch let skvělým partnerem a tým Charouz Racing je od roku 2018 váženým členem našeho paddocku. Příští sezónu budou provozovat PHM Racing v obou kategoriích, takže jméno Charouz zůstane na startovním roštu v určité funkci i další rok.“

Paul H. Mueller, majitel PHM Racing, dodává: „Připojení se k formuli 3 a formuli 2 je dalším krokem v naší evoluci jako komplexního programu pro mladé jezdce. Jsme nadšeni, že můžeme jezdcům nabídnout tým, který je dovede od motokár až k prahu formule 1."

Antonín Charouz, majitel týmu Charouz Racing System, uvedl: „Jsem opravdu rád, že mohu oznámit toto partnerství s Paulem a jeho týmem. PHM Racing je v motorsportu zcela nové jméno, ale již ukázal, jak profesionální a konkurenceschopný může být ve formuli 4, a jsem si jistý, že se všemi našimi znalostmi a podporou se mu dobře povede i v šampionátech F3 a F2.“

Nový tým také dnes oznámil své jezdecké složení. Budou s ním jezdit oba piloti, kteří se s Charouz Racing účastnili posezónních testů v Abú Dhabí tedy Roy Nissany a Brand Benavides.

Další článek: Konečný účet Mattia Binotta

Témata článku:

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února