Charouz mění sestavu ve formuli 3. Pojede za něj i jezdec s českými kořeny

Charouz Racing System vyměnil dva ze tří jezdců ve formuli 3.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Charouz mění sestavu ve formuli 3. Pojede za něj i jezdec s českými kořeny | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Ve Spa se po přestávce vrací také formule 3. Jezdce čekají podle platného kalendáře ještě tři víkendy: kromě Spa o týden později Zandvoort a následně finále v Austinu na konci října. 

Charouz Racing System po zbytek sezóny pozměnil svou jezdeckou sestavu. Za tým zatím jezdili Logan Sargeant, Enzo Fittipaldi a Reshad de Gerus.

Sargeant zůstane v týmu do konce roku 2021, ale Fittipaldi a De Gerus končí.

Místo nich se k Sargeantovi v týmu připojí Hunter Yeany a Zdeněk Chovanec.

Yeany je úřadující šampion americké F4, v letošní sezoně závodil v regionálních amerických formulích a v šampionátu Indy Pro 2000.

Chovanec přichází ze šampionátu Euroformula Open, ve kterém už tři závody odjel také Roman Staněk (byl 4., 1. a 2.). Chovanec je v něm průběžně třináctý. Nejlépe byl několikrát sedmý. Dříve závodil také v různých regionálních formulích.

Zdeněk Chovanec je spojován se třemi zeměmi. Jezdí pod portugalskou licencí, protože v Portugalsku začínal se závoděním a bylo pro něj snadné tam získat závodní licenci. Narodil se ve Venezuele, ale jeho otec pochází z Česka. Jak sám Chovanec nedávno uvedl pro web formule.cz, od pěti let žije jeho rodina v Česku.

Chovanec byl hostem týmu v Rakousku a Maďarsku. „Viděl jsem, jak pracují, a také to, že atmosféra v boxech je úžasná, jsou velmi profesionální, ale zároveň velmi uvolnění. Uvidíme, co dokážeme ve Spa, budeme se snažit udělat maximum, budeme se učit.“

Další článek: Velká věda: Jak bude F1 počítat počty předjetí pro novou trofej?

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00