Charouz mění sestavu ve formuli 3. Pojede za něj i jezdec s českými kořeny

Charouz Racing System vyměnil dva ze tří jezdců ve formuli 3.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Charouz mění sestavu ve formuli 3. Pojede za něj i jezdec s českými kořeny | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Ve Spa se po přestávce vrací také formule 3. Jezdce čekají podle platného kalendáře ještě tři víkendy: kromě Spa o týden později Zandvoort a následně finále v Austinu na konci října. 

Charouz Racing System po zbytek sezóny pozměnil svou jezdeckou sestavu. Za tým zatím jezdili Logan Sargeant, Enzo Fittipaldi a Reshad de Gerus.

Sargeant zůstane v týmu do konce roku 2021, ale Fittipaldi a De Gerus končí.

Místo nich se k Sargeantovi v týmu připojí Hunter Yeany a Zdeněk Chovanec.

Yeany je úřadující šampion americké F4, v letošní sezoně závodil v regionálních amerických formulích a v šampionátu Indy Pro 2000.

Chovanec přichází ze šampionátu Euroformula Open, ve kterém už tři závody odjel také Roman Staněk (byl 4., 1. a 2.). Chovanec je v něm průběžně třináctý. Nejlépe byl několikrát sedmý. Dříve závodil také v různých regionálních formulích.

Zdeněk Chovanec je spojován se třemi zeměmi. Jezdí pod portugalskou licencí, protože v Portugalsku začínal se závoděním a bylo pro něj snadné tam získat závodní licenci. Narodil se ve Venezuele, ale jeho otec pochází z Česka. Jak sám Chovanec nedávno uvedl pro web formule.cz, od pěti let žije jeho rodina v Česku.

Chovanec byl hostem týmu v Rakousku a Maďarsku. „Viděl jsem, jak pracují, a také to, že atmosféra v boxech je úžasná, jsou velmi profesionální, ale zároveň velmi uvolnění. Uvidíme, co dokážeme ve Spa, budeme se snažit udělat maximum, budeme se učit.“

Další článek: Velká věda: Jak bude F1 počítat počty předjetí pro novou trofej?

Témata článku: