Charles se letos velmi změnil, říká o Leclercovi Gené

Ferrari v letošní sezóně formule 1 sleduje Charlese Leclerca ve verzi 2.0, říká dlouholetý testovací pilot italské stáje Marc Gené.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Charles se letos velmi změnil, říká o Leclercovi Gené | Foto: Getty Images / Lars Baron

Leclerc vyhrál úvodní závod nové éry formule 1 v Bahrajnu, když po ostrém souboji porazil Maxe Verstappena.

Úřadující mistr světa mu porážku vrátil o týden později v saúdskoarabské Džiddě, kdy se Verstappen s Leclercem také dlouho přetahovali o vítězství.

V podcastu F1 Nation Gené řekl, že s Monačanem strávil nějaký čas během předsezónních testů, kdy si všiml změny.

„Charles byl velmi emocionální, letos se ale velmi změnil. Je jako verzí 2.0 sebe sama. Když jsem jel do Barcelony na testy, strávili jsme spolu hodně času a úplně změnil své myšlení a mentalitu. Můžete to i sami vidět,“ říká Gené.

„Očekával jsem, že Charles bude po kvalifikaci (v Bahrajnu), po zisku pole position a po závodě více nadšený, ale zdál se být vyspělejší a vědomý si toho, že je to velmi dlouhý šampionát.“

Binotto: Leclerc má na to, aby letos získal titul

Binotto: Leclerc má na to, aby letos získal titul

Ferrari po dvou odjetých závodech vede zásluhou Leclerca šampionát jezdců a je také na čele Poháru konstruktérů. Na mistrovský titul ve F1 stáj z Maranella čeká od roku 2008, kdy se mistrem světa stal Kimi Räikkönen.

Dlouholetý člen Ferrari také pochválil současné vedení týmu. Šéf Mattia Binotto a Leclerc s Carlosem Sainzem budou ale podle něj muset udržet nervy na uzdě.

„Myslím si, že Mattia, Charles a Carlos budou hrát velmi důležitou roli v krocení těchto emocí, kterým my Italové máme ve zvyku podlehnout. Nechávám to na naše tifosi.

„Tři hlavní osobnosti týmu, kterými jsou naši dva jezdci a šéf, nejsou emocionální. Mattia je poloviční Švýcar a Carlos zdědil klid po svém otci.“

Další článek: Za současný motor se vůbec nemusíme stydět, myslí si Ocon