Charles Pic: Změny stáje nelituju

Charles Pic na konci loňské sezony přešel z Marussie do Caterhamu , aby si polepšil. Jeho nový tým je ovšem momentálně porážen týmem starým. Jezdec však svého rozhodnutí změnit působiště nelituje.
Charles Pic: Změny stáje nelituju

Charles Pic dostal svou první příležitost závodit ve formuli 1 na začátku sezony 2012 od Marussie.  Sezonu odjel relativně úspěšně a na jejím konci se rozhodl stáj opustit a vydat se za lepším.  Caterham vypadal ideálně. Marussii (dříve Virgin) porazil zatím ve všech třech sezonách, takže lepší umístění v šampionátu jezdců by mohlo být s troškou štěstí v podstatě zaručeno. Omyl.

Začátek letošní sezony totiž přinesl v poli novějších týmů zvrat, neboť jezdci Marussie zatím porážejí své malajské soupeře. Autosport se proto rozhodl vyzpovídat třiadvacetiletého Francouze, jestli změny svého působiště nelituje."Takové myšlenky nemám," odpověděl.

"S Marussií jsem odjel dobrý rok, ale jsem šťastný, že můžu být s Caterhamem, a to jak letos, tak i v budoucnu. Rozhodně to není frustrující. Jsou určitě oblasti, ve kterých se potřebujeme zlepšit, to rozhodně. Naší prací je zbavit se problémů a dělat kroky vpřed," vysvětluje.

Pic ovšem přiznává, že zlepšení nepřijde hned v příštím závodě. Vše chce prý čas. "Musíme na vylepšení pár závodů počkat. Věřím týmu, takže jsem si jistý, že pokročíme vpřed."

Největším problémem je momentálně pro Caterham najít ten správný kompromis mezi degradací pneumatik, jejich teplotou a optimálním nastavení. "Samozřejmě se hodně snažíme optimalizovat nastavení a práci s pneumatikami, jenomže teď musíme hlavně čekat na vylepšení," dodává pilot.

Další článek: Komentář: Pohár konstruktérů a Pohár jezdců

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon