Charles Pic: Šest dnů na přípravu je velmi málo

Francouzský jezdec se chystá na svoji premiérovou sezonu ve formuli 1. Situaci mu ale značně komplikují současná sportovní pravidla, která striktně omezují testování.
Charles Pic: Šest dnů na přípravu je velmi málo

Nejvíce ze všeho na tato pravidla doplácí mladí jezdci, jenž nemají dostatek času na to, aby se naplno seznámili s novým vozem a do F1 vstupují nepřipraveni. To je ostatně i případ Charlese Pica, který bude od nadcházející sezony závodním jezdcem týmu Marussia. Pic stráví před Velkou cenou Austrálie v kokpitu svého monopostu pouhých šest dnů.

"Nebojím se toho, ale je potřeba si to uvědomit. Znamená to, že si potřebuji uspořádat časový rozvrh tak, abych se ujistil, že se dokážu naučit věci různými způsoby. Šest dnů testování je velmi krátká doba a není to dost na to, abych byl na Melbourne připraven. Potřebujeme tedy nastavit program tak, aby byly ty dva měsíce v zimě využity naplno. Budu muset tvrdě pracovat. Ale nemám obavy - chci odvést tu nejlepší možnou práci," ujistil Charles Pic.

Francouz nicméně věří, že s pomocí stájového kolegy Tima Glocka bude jeho vstup do formule 1 o něco snazší a oba budou moci rychle posunout svůj tým vpřed. "Je to skvělý jezdec s mnoha zkušenostmi. Dává mi to příležitost naučit se na začátku roku spoustu věcí - a o to se pokusím a naučím se toho, kolik jen dokážu," dodal.   

Další článek: BRDC letos ocenil mimo jiné Alonsa, Buttona a di Restu

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10