Chápu frustraci fanoušků. Za další titul bych dal ruku, říká Alonso

Fernando Alonso je stejně jako fanoušci Ferrari zklamaný z letošního šampionátu, ale ujišťuje, že po dalším vítězství touží víc než kdy předtím.
Chápu frustraci fanoušků. Za další titul bych dal ruku, říká Alonso

"No, byl to zvláštní šampionát," hodnotil španělský pilot Ferrari letošní sezónu v rozhovoru pro Sky Sports. "Na začátku roku jsme začali s dobrým kompletem, dokázali jsme vyhrát dva z prvních pěti závodů a zdálo se, že jsme konkurenceschopní."

"Pak Red Bull dominoval zbytek sezóny a stali se znovu mistry. Takže chápu frustraci fanoušků a je to stejné pro nás, protože chceme vyhrávat, jsme soutěživí lidé a letos jsme nebyli dost dobří."

Aby Ferrari uspělo příští rok, posílilo tým. "Získáváme nová jména mezi technickými zaměstnanci, Jamese Allisona a několik dalších lidí, kteří tým posílí a pomůžou s výkonností. Aerodynamický tunel v Maranellu se tento měsíc znovu otevírá, takže to bude pro tým trochu pohodlnější, aby připravil komplet, který potřebujeme."

Cílem je se přiblížit Red Bullu, který zůstává měřítkem. "Doufáme v to. Díky změnám, které v týmu proběhly, a díky vylepšenému zázemí v Maranellu jsme větší optimisté než v předchozích letech."

Tím ale Alonso neříká, že za období bez titulů můžou u Ferrari jen ostatní. Sám nepodával vždy maximální výkony. "Určitě. V kariéře máte vždy několik propadů, byl tu ten rok u McLarenu, ve kterém jsem nebyl dost dobrý, abych na konci bojoval o šampionát."

"U Ferrari bylo pár závodů, kdy jsem nebyl v dobré fyzické a mentální kondici. Hlavně v první polovině sezóny 2011 jsem měl velké problémy s jednou nohou, pamatuji si, že jsem v závodech hodně trpěl. Takže všichni máme hodně vzestupů a pádů, některé jsou veřejné, jiné jsou důvěrné uvnitř týmu, ale vždy můžete být lepší."

Těšit v dosavadní kariéře Alonsa může, že už stál dvakrát na vrcholu. "Jsem spokojený s výkony a dvěma tituly, které jsem získal, zůstanou tu po celý můj život a jednoho dne budu moci říct dětem, že jsem vyhrál dva tituly ve formuli 1, snad i víc. Byl jsem velmi hrdý dřív, jsem pořád hrdý, ale toužím vyhrát víc."

Za další titul by dal hodně. "Jednu ruku! Opravdu jsem hladový a motivovaný vyhrát další. Třetí titul je poměrně ambiciózní cíl, být na tom stejně jako Senna. Vyhrát šampionát s Ferrari by bylo pro mě něco většího, co se uznání, spokojenosti, mojí hrdosti a hrdosti rodiny týče. Takže to je hlavní cíl pro příští rok."

Další článek: Williams neumí foukat podlahu, takže mu nová pravidla dávají naději

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.