Chapmanova rodina: malajsijský Group Lotus je "skutečný" Lotus

Velmi zajímavou podporu získala skupina Lotus a malajsijská automobilka Proton v čele s Danym Baharem: Chapmanovu rodinu.
Chapmanova rodina: malajsijský Group Lotus je "skutečný" Lotus

Formule 1 má nakročeno k dlouho trvající situaci mediálního souboje dvou různých týmů nesoucí jméno Lotus ve svém názvu. Rodina Colina Chapmana, zakladatele značky, ale podporuje aktivity skupiny Lotus, tedy přímé konkurenty Fernandesova Teamu Lotus.

Rodina Colina Chapmana by raději, aby se jméno Team Lotus už do formule 1 nevrcelo.

Chapmanova rodina podporovala aktivity týmu F1 Lotus Racing, což byl název, pod kterým Fernandes letos závodil. Jenomže poté, co se ve zlém rozešel s Group Lotus, změnil se i přístup Chapmanovy rodiny.

"Chapmanova rodina velmi oceňuje výsledky, kterých Lotus Racing letos dosáhl," napsal v prohlášení syn Colina Chapmana, Clive. "Velmi oceňuje respekt k historii Teamu Lotus. Ovšem licence na používání jména Lotus byla zrušena a situace se změnila.

Během roku 2010 jsme několikrát vyjádřili přesvědčení, že jméno Team Lotus by už nemělo být ve formuli 1 používáno. Byli jsme ujištěni, že se tak nestane."

Clive Chapman je přesvědčen, že historie Teamu Lotus je naopak silně provázána s Group Lotus automobilky Proton.

"Budeme Group Lotus nadále velmi rádi podporovat, je to pokračující identita založená Colinem a Hazelem Chapmanovými."

Tony Fernandes koupil práva na značku Team Lotus od Davida Hunta. Bylo také podáno několik žalob kvůli předčasnému zrušení licence a práva na využívání jména Team Lotus."

Další článek: Předvánoční rozhovor s Josefem Králem