Chandhok posílí zapojení Indie do formule 1, těší Ecclestona

Nováček ve formuli 1 Karun Chandhok má prvního prominentního fanouška. Je jím Bernie Ecclestone, kterého nadchl především Chandhokův indický původ.

„Jsem moc rád, že se Karunovi konečně podařilo získat místo ve formuli 1,“ řekl Ecclestone. „Bylo to na poslední chvíli, ale hlavní je, že dostal šanci začít se učit. Věřím, že do půlky sezony ukáže svůj skutečný potenciál. Přeji mu hodně štěstí a těším se, až ho podpoří indická média a veřejnost,“ dodal.

Chandhok získal jen týden před začátkem sezony sedačku u týmu HRT. Šéf stáje Colin Kolles před časem připustil, že tým potřebuje platícího jezdce, který by vylepšil týmový rozpočet. Jezdec se silnou indickou ekonomikou za zády tak dostal šanci.

To potěšilo i Ecclestona, který by formuli 1 v Indii rád prosadil jako jeden z hlavních sportů. „Indie je na vzestupu, stává se z ní jeden z nejdůležitějších a nejsilnějších světových hráčů v oblasti podnikání, kultury i sportu. My u FOM bereme Indii velmi vážně,“ vysvětlil. „Ve formuli 1 už máme indický tým, od roku 2011 budeme mít Velkou cenu Indie a zdá se jen logické mít ve formuli 1 i indického jezdce.“

Karun Chandhok se o místo ve formuli 1 ucházel několik sezon. Zdálo se, že největší šanci by mohl mít u Force Indie, kterou vlastní jeho krajan a rodinný přítel Vidžaj Malaja. Malajovi se ale Chandhok dlouho nezdál dostatečně připravený.

Další článek: Šakir - virtuální prohlídka okruhu

15:08 | V neděli se pojede virtuální velká cena. Účast přislíbili: George Russell, Nicholas Latifi, Alex Albon, Stoffel Vandoorne, Pietro Fittipaldi, Christian Lundgaard a Oscar Piastri.
12:33 | Ferrari pokračuje v testech ve Fioranu, AlphaTauri to rozjela v Imole. Za volantem Júki Cunoda.
26. ledna | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
26. ledna | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz