Chandhok posílí zapojení Indie do formule 1, těší Ecclestona

Nováček ve formuli 1 Karun Chandhok má prvního prominentního fanouška. Je jím Bernie Ecclestone, kterého nadchl především Chandhokův indický původ.

„Jsem moc rád, že se Karunovi konečně podařilo získat místo ve formuli 1,“ řekl Ecclestone. „Bylo to na poslední chvíli, ale hlavní je, že dostal šanci začít se učit. Věřím, že do půlky sezony ukáže svůj skutečný potenciál. Přeji mu hodně štěstí a těším se, až ho podpoří indická média a veřejnost,“ dodal.

Chandhok získal jen týden před začátkem sezony sedačku u týmu HRT. Šéf stáje Colin Kolles před časem připustil, že tým potřebuje platícího jezdce, který by vylepšil týmový rozpočet. Jezdec se silnou indickou ekonomikou za zády tak dostal šanci.

To potěšilo i Ecclestona, který by formuli 1 v Indii rád prosadil jako jeden z hlavních sportů. „Indie je na vzestupu, stává se z ní jeden z nejdůležitějších a nejsilnějších světových hráčů v oblasti podnikání, kultury i sportu. My u FOM bereme Indii velmi vážně,“ vysvětlil. „Ve formuli 1 už máme indický tým, od roku 2011 budeme mít Velkou cenu Indie a zdá se jen logické mít ve formuli 1 i indického jezdce.“

Karun Chandhok se o místo ve formuli 1 ucházel několik sezon. Zdálo se, že největší šanci by mohl mít u Force Indie, kterou vlastní jeho krajan a rodinný přítel Vidžaj Malaja. Malajovi se ale Chandhok dlouho nezdál dostatečně připravený.

Další článek: Šakir - virtuální prohlídka okruhu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen