Četníci začali vyšetřovat Schumacherovu nehodu

Statní zastupitelství se sídlem ve městě Albertville oficiálně otevřelo vyšetřování nehody, při které utrpěl Michael Schumacher při pádu na lyžích vážné poranění hlavy.
Četníci začali vyšetřovat Schumacherovu nehodu

Schumacher se v neděli dopoledne vydal lyžovat mimo upravené sjezdovky v lyžařském středisku Méribel. Při pádu ve velké rychlosti a nárazu pravou stranou hlavy na kámen se vážně zranil a v nemocnici v Grenoblu teď bojuje o život.

Vyšetřování jeho nehody teprve začalo a bude trvat několik dní, ale státní zastupitelství už poskytlo první zprávy. Podle něj Schumacher lyžoval na svahu mimo sjezdovky, na kterém "byly kameny částečně nebo zcela zakryté sněhem."

Následně "prudce narazil hlavou do jednoho z těchto kamenů poté, co upadl, nebo ho z rovnováhy vyvedl jiný kámen."

Vyšetřování by ale žádné nové a závažné skutečnosti přinést nemělo, protože: "První shromážděné informace, které se všechny vzájemně potvrzují, nenasvědčují cizímu zavinění."

Vyšetřování incidentu vedou horští četníci z Bourg-Saint-Maurice a Méribelu. Podle francouzských médií nehodu také vyšetřují pojišťovny, kterých se týká.

Další článek: Bývalý hlavní lékař F1 Gary Hartstein o nitrolebečním tlaku

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10