Četníci začali vyšetřovat Schumacherovu nehodu

Statní zastupitelství se sídlem ve městě Albertville oficiálně otevřelo vyšetřování nehody, při které utrpěl Michael Schumacher při pádu na lyžích vážné poranění hlavy.
Četníci začali vyšetřovat Schumacherovu nehodu

Schumacher se v neděli dopoledne vydal lyžovat mimo upravené sjezdovky v lyžařském středisku Méribel. Při pádu ve velké rychlosti a nárazu pravou stranou hlavy na kámen se vážně zranil a v nemocnici v Grenoblu teď bojuje o život.

Vyšetřování jeho nehody teprve začalo a bude trvat několik dní, ale státní zastupitelství už poskytlo první zprávy. Podle něj Schumacher lyžoval na svahu mimo sjezdovky, na kterém "byly kameny částečně nebo zcela zakryté sněhem."

Následně "prudce narazil hlavou do jednoho z těchto kamenů poté, co upadl, nebo ho z rovnováhy vyvedl jiný kámen."

Vyšetřování by ale žádné nové a závažné skutečnosti přinést nemělo, protože: "První shromážděné informace, které se všechny vzájemně potvrzují, nenasvědčují cizímu zavinění."

Vyšetřování incidentu vedou horští četníci z Bourg-Saint-Maurice a Méribelu. Podle francouzských médií nehodu také vyšetřují pojišťovny, kterých se týká.

Další článek: Bývalý hlavní lékař F1 Gary Hartstein o nitrolebečním tlaku

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.