Cesta Force Indie před McLaren vede přes pneumatiky, míní Mallya

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya se nevzdává naděje na návrat na páté místo v poháru konstruktérů, klíč stále vidí v obutí.
Cesta Force Indie před McLaren vede přes pneumatiky, míní Mallya

Do konce sezóny zbývá šest závodů a Force India ztrácí na McLaren 14 bodů. Indové chtějí zpět na páté místo, i když vědí, že čelí mnohem většímu soupeři.

"Cíl se nezměnil," potvrdil Mallya. "McLaren má před námi pár bodů náskok, ale není zcela mimo dosah. Jak jsem řekl předtím, 'zapnutí' pneumatik je zásadní a my tvrdě pracujeme na tom, abychom to dokázali."

"Dá se získat ještě hodně bodů a my se musíme pokusit získat zpět výkonnostní úroveň, kterou jsme předvedli v první části sezóny."

Začít se stahováním náskoku britských soupeřů chce Force India už v Koreji, i když Jeongam nehraje na silné stránky indického monopostu.

"Nikdy to nebyla naše nejsilnější trať, i když jsme tam loni získali nějaké body," připustil Mallya. "Trať má poměrně nízkou přilnavost a kvůli nízkým teplotám je to velmi odlišná výzva."

"Pojedeme tam připraveni se naučit co nejvíce, pokusíme se zlepšit naši kvalifikační rychlost a připravit chytrou strategii na neděli."

Další článek: Massa dostal od Ferrari doporučení: Je zkušený, pracovitý a týmový hráč

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10