Cesta do F1 v tuto chvíli není reálná, připouští šampión F2 de Vries

Letošní šampión seriálu formule 2 Nyck de Vries se podle svých slov pokoušel získat sedačku ve formuli 1 pro příští sezónu, ale neuspěl a bude působit ve formuli E.
Cesta do F1 v tuto chvíli není reálná, připouští šampión F2 de Vries

24letý Nizozemec získal minulý víkend v ruském Soči titul ve F2, když vyhrál sobotní závod.

V posledních letech přestoupila z formule 2 do formule 1 řada pilotů. Šampión z roku 2017 Charles Leclerc i loňský vítěz George Russell přešli pro nadcházející sezónu do formule 1. V letošní startovní listině F1 jsou kromě nich také druhý a třetí muž sezóny formule 2 2018 Lando Norris a Alexander Albon.

Když se šampionát ještě jmenoval GP2, prošli z něj do F1 vítězové Pierre Gasly, Stoffel Vandoorne a Jolyon Palmer. Letošní celkový vítěz de Vries však v jejich stopách nepůjde.

„V posledních pěti letech se šampión dostal do formule 1, v loňském roce dokonce celá nejlepší trojka,“ zrekapituloval de Vries. „Nicméně, není tu žádná jistota, a já si toho byl vědom. Nemám nad tím žádnou kontrolu.“

De Vries pro sezónu 2019/20 míří do šampionátu elektrické formule E, kde bude v týmu Mercedes týmovým kolegou Vandoorna. V prosinci si při testu nováčků v Bahrajnu vyzkouší také speciál LMP1 Toyota.

„Těšíme se, že budeme s Nyckem spolupracovat v testu nováčků v Bahrajnu. Je talentovaným pilotem se spoustou potenciálu, jak prokázal ve formuli 2,“ řekl technický ředitel Toyoty Pascal Vasselon.

„Měl jsem několik rozhovorů, ale nedošlo k žádnému posunu. Všichni více méně zůstávají tam, kde jsou,“ řekl de Vries pro nizozemskou televizi Ziggo Sport.

„Formule 1 je samozřejmě stále snem, v současné situaci to ale nebylo reálné. Jako dítě sníte o F1 a cestě k ní.“

Přechodu do formule E však nelituje. De Vries věří, že nový vztah s Mercedesem mu může otevřít dveře v budoucnu.

„Myslím, že toto je zdaleka ten nejlepší krok pro mou kariéru, jsem velmi vděčný za tuto příležitost u Mercedesu. Mercedes má čtyři vozy, se kterými závodí po celém světě. Dva ve formuli 1 a dva ve formuli E. A já obsadil jeden z nich!“ těší de Vriese.

Foto: Formula 2

Další článek: Na přípravu okruhu v Hanoji nemáme moc času, přiznává Tilke

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen