Cesta do F1 v tuto chvíli není reálná, připouští šampión F2 de Vries

Letošní šampión seriálu formule 2 Nyck de Vries se podle svých slov pokoušel získat sedačku ve formuli 1 pro příští sezónu, ale neuspěl a bude působit ve formuli E.
Cesta do F1 v tuto chvíli není reálná, připouští šampión F2 de Vries

24letý Nizozemec získal minulý víkend v ruském Soči titul ve F2, když vyhrál sobotní závod.

V posledních letech přestoupila z formule 2 do formule 1 řada pilotů. Šampión z roku 2017 Charles Leclerc i loňský vítěz George Russell přešli pro nadcházející sezónu do formule 1. V letošní startovní listině F1 jsou kromě nich také druhý a třetí muž sezóny formule 2 2018 Lando Norris a Alexander Albon.

Když se šampionát ještě jmenoval GP2, prošli z něj do F1 vítězové Pierre Gasly, Stoffel Vandoorne a Jolyon Palmer. Letošní celkový vítěz de Vries však v jejich stopách nepůjde.

„V posledních pěti letech se šampión dostal do formule 1, v loňském roce dokonce celá nejlepší trojka,“ zrekapituloval de Vries. „Nicméně, není tu žádná jistota, a já si toho byl vědom. Nemám nad tím žádnou kontrolu.“

De Vries pro sezónu 2019/20 míří do šampionátu elektrické formule E, kde bude v týmu Mercedes týmovým kolegou Vandoorna. V prosinci si při testu nováčků v Bahrajnu vyzkouší také speciál LMP1 Toyota.

„Těšíme se, že budeme s Nyckem spolupracovat v testu nováčků v Bahrajnu. Je talentovaným pilotem se spoustou potenciálu, jak prokázal ve formuli 2,“ řekl technický ředitel Toyoty Pascal Vasselon.

„Měl jsem několik rozhovorů, ale nedošlo k žádnému posunu. Všichni více méně zůstávají tam, kde jsou,“ řekl de Vries pro nizozemskou televizi Ziggo Sport.

„Formule 1 je samozřejmě stále snem, v současné situaci to ale nebylo reálné. Jako dítě sníte o F1 a cestě k ní.“

Přechodu do formule E však nelituje. De Vries věří, že nový vztah s Mercedesem mu může otevřít dveře v budoucnu.

„Myslím, že toto je zdaleka ten nejlepší krok pro mou kariéru, jsem velmi vděčný za tuto příležitost u Mercedesu. Mercedes má čtyři vozy, se kterými závodí po celém světě. Dva ve formuli 1 a dva ve formuli E. A já obsadil jeden z nich!“ těší de Vriese.

Foto: Formula 2

Váš názor Další článek: Na přípravu okruhu v Hanoji nemáme moc času, přiznává Tilke
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
21:04 | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30