Český talent se ukázal v Asii: dvě pódia v Sepangu!

Český talent se ukázal v Asii: dvě pódia v Sepangu!

Talent českého motorsportu se skvěle předvedl na Asijské Le Mans Series! Dvacetiletý Dan Skočdopole získal při debutu v seriálu během víkendu v Sepangu dvě pódiová umístění.

Do nové sezony Asijské Le Mans Series vstoupil ve třídě LMP 3 i český tým Bretton Racing s prototypem Ligier JS P320 Nissan. S Rumunem Minheou Stefanem a Španělem Julienem Gerbim se v jeho posádce střídá i český mladík Dan Skočdopole. Ten s vozem LMP 3 startoval už letos na trati La Sarthe v doprovodném závodě slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Právě Skočdopole odstartoval do sobotní čtyřhodinovky v Sepangu a svůj stint zvládl skvěle. Po většinu času se pohyboval s náskokem na první pozici. Nakonec z toho bylo pro Bretton Racing po čtyřech hodinách bojů na trati třetí místo.

„Škoda toho, že jsme v určitou chvíli nepředjeli safety car (kvůli nefunkční vysílačce; pozn. red.). Nebýt toho, vyhráli bychom o půl kola. Takže v tom byla smůla, ale na druhou stranu z toho bylo naše první velké pódium. A z toho jsme měli v týmu velkou radost,“ zhodnotil sobotní výkon Skočdopole pro F1sport.

I v neděli rozjížděl čtyřhodinovku český závodník, který nakonec s týmovými parťáky sobotní umístění o jednu příčku vylepšil. Víkend v malajském Sepangu tak Bretton Racing zakončil druhým místem v LMP 3.

„V týmu panuje velká spokojenost. Cestou do Sepangu nás ani nenapadlo, že bychom se mohli dostat na stupně vítězů,“ řekl pro F1sport šťastný Tomáš Skočdopole, šéf Bretton Racing a otec českého závodníka.

Po úvodních dvou závodech sezony Asijské Le Mans Series 2023/24 drží česká stáj třetí místo v celkovém hodnocení třídy LMP 3. Další závod je na programu 4. února v Dubaji.

Doporučujeme

Články odjinud