Český krteček dobyl formuli 1. Stal se partnerem Alfy Romeo

Český krteček od Zdeňka Milera už byl ve vesmíru, pobýval na Mezinárodní kosmické stanici a nyní bude také ve formuli 1.
Český krteček dobyl formuli 1. Stal se partnerem Alfy Romeo

Tým Alfa Romeo má vazby na Českou republiku. Juniorský tým (stále ještě pod názvem Sauber) provozuje ve F4, F3 a F2 český tým Charouz Racing System.

Nyní se tato vazba ještě posílí, protože na vozech Alfy Romeo bude až do konce sezóny k vidění český krteček. 

Podle Frederica Vasseura je v současné době velkým cílem přivést k F1 nové fanoušky. „Krteček s velkou základnou fanoušků po celém světě nám může pomoci zaujmout a podpořit představivost stovek tisíc dětí a přiblížit jim náš sport,“ uvedl šéf Alfy Romeo.

„Krteček je statečné malé zvířátko, které využívá svou vynalézavost a zvědavost k prozkoumání světa. Je vynalézavost, která podporuje kreativitu, kterou potřebuje i náš sport.“

Byl i ve vesmíru

Legendární krteček už byl i ve vesmíru, kam ho vzal americký astronaut Andrew Feustel, jehož manželka má české kořeny. Feustel je také velkým fanouškem formule 1 a obecně motorsportu. Objevil se několikrát na velkých cenách formule 1 a při pobytu na Mezinárodní kosmické stanici fotil závodní okruhy.

Astronaut Feustel jako fanoušek motorsportu: fotí okruhy formule 1 i Brno

Astronaut Feustel jako fanoušek motorsportu: fotí okruhy formule 1 i Brno

Další článek: Jezdce čeká pod tunelem „brusný papír“. Většina Monaka dostala nový povrch

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.