FIA

„Český“ juniorský formulový seriál získal status oficiálního šampionátu FIA F4

Juniorský seriál ACCR Czech Formula nově ponese název Formula 4 CEZ (Central European Zone) a bude mít status oficiálního šampionátu FIA F4.
„Český“ juniorský formulový seriál získal status oficiálního šampionátu FIA F4

Juniorský šampionát ACCR Czech Formula, který je určen pro aktuální vozy kategorie F4, odstartoval již koncem dubna na Hungaroringu.

Nyní byl seriál, jehož kořeny jsou v České republice, povýšen Mezinárodní automobilovou federací FIA na oficiální šampionát F4 pro střední Evropu.

Seriál nově ponese název Formule 4 CEZ (Central European Zone) a v něm úspěšní jezdci by v případě splnění všech podmínek (především ohledně minimálního počtu startujících) měli mít nárok na body pro případný zisk tzv. super licence, která je podmínkou pro účast ve formuli 1.

Kalendář Formula 4 CEZ pro letošní sezonu čítá celkem šest závodních víkendů, přičemž dva z nich (na maďarském Hungaroringu a rakouském Red Bull Ringu) jsou již odjety. Lídrem mistrovství je po čtyřech bodovaných jízdách Nizozemec Reno Francot.

„Formula 4 CEZ poskytne další podnět v regionu pro mladé jezdce, kteří se chtějí dostat na vrchol pyramidy formulového závodění. Tato iniciativa se shoduje s misí FIA zdvojnásobit účast v motoristickém sportu tím, že jej učiní cenově dostupným a přístupným pro všechny,“ uvedl v tiskovém prohlášení prezident FIA Muhammad bin Sulajim.

„Formule 4 je základem formulového závodění a ideálním propojením mezi motokárovými a formulovými světy. Je finančně dostupná, bezpečná a přitom atraktivní. Jsem velice rád, že tuto možnost mají nyní i závodníci z našeho regionu,“ doplnil promotér F4 CEZ Josef Křenek.

Další článek: Třikrát červené vlajky a boj až do konce: Newgarden vyhrál Indy 500!

Témata článku: