Češi v Brně: Abraham nedojel, Kornfeil sedmý

Jakub Kornfeil zajel v Brně opět skvělý výsledek, neztratili se ani Češi jedoucí na divokou kartu. Karel Abraham spadl a po pár kolech s poškozeným motocyklem odstoupil.
Češi v Brně: Abraham nedojel, Kornfeil sedmý

Nejlepší výsledek zaznamenal v Brně Jakub Kornfeil závodící ve stopětadvacítkách. Jezdec stáje Ongetta-Centro Seta z dvacáté příčky skvěle odstartoval a brzy se se svou aprilií prosadil do první desítky. Poté, co zdolal Simona Grotzkého, postoupil na devátou příčku. Italovi výrazně poodjel, držel konstantní ztrátu na skupinku před sebou a po odstoupení dvou soupeřů se posunul na konečné sedmé místo.

Neztratili se ani čeští reprezentanti startující s apriliemi na divokou kartu. Miroslav Popov bojoval ve čtyřčlenné skupince a dovezl ji do cíle na skvělém sedmnáctém místě. Ladislav Chmelík dojel pětadvacátý.

Jediný český zástupce ve třídě MotoGP Karel Abraham v Brně neuspěl. Po startu se sice posunul před Lorise Capirossiho a atakoval Randyho de Punieta, ale ve druhém kole na výjezdu ze stadionu upadl. Na svou ducati týmu Cardion AB Motoracing sice znovu nasedl a se ztrátou jednoho kola se snažil získat alespoň nějaký bodový příděl, ale poškozená motorka vypověděla službu.

V Red Bull Rookies Cupu se dařilo Tomáši Vavroušovi. V sobotním závodě byl třetí, v neděli se dokonce o jednu příčku zlepšil.

Další informace z Velké ceny České republiky i jiné zprávy z mistrovství světa silničních motocyklů najdete na našich sesterských stránkách MotoGPsport.cz.

Diskuze (13) Další článek: Před dvaceti třemi lety zemřel Enzo Ferrari
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00