Červené vlajky nás možná připravily o vítězství, říká Alonso

Ten před druhým výjezdem safety caru na Vettela vyvíjel konstantní nátlak a měl pneumatiky v o poznání lepším stavu. Přerušením závodu pak prakticky přišel o šance na předjetí.
Červené vlajky nás možná připravily o vítězství, říká Alonso

"Myslím, že díky prvnímu safety caru jsme jednu pozici získali a při vyvěšení červených vlajek pak zase přišli o šanci vyhrát. Pneumatiky Red Bullu na tom byly v posledních osmi, devíti kolech hodně špatně, zejména v poslední sekci okruhu. Neměl jsem co ztratit. Nejsem ve vedení šampionátu. Když se naskytne šance na vítězství, jdu po ní a když se srazíme, tak se srazíme.

Byli jsme rychlí ve čtvrtek i v kvalifikaci, takže to bylo v pohodě. Jsem opravdu šťastný, tým takovéto výsledky potřebuje. Po několika týdnech se nám i přes různé obtíže podařilo dostat se na stupně vítězů. Před týdnem v Barceloně jsme na vítěze ztratili minutu a půl. Dnešní výsledek je mnohem normálnější. Pro kluky z týmu je to dobrá motivace," řekl Alonso, jehož manko na Vettela po Monaku vzrostlo na 74 bodů.

Felipe Massa se ze smolného období zatím nedostal. Monako pro něho znamená třetí závod bez bodů v řadě. Své dnešní působení ukončil neslavně, když naboural v tunelu.

"Velmi mě zklamalo, jak skončil můj závod. Hamilton se mě pokusil předjet v zatáčce Loews, kde to nebylo možné. Narazil do mě a natlačil mě na Webbera. Vůz pak nebyl v pořádku. Kvůli tomu se mu v tunelu podařilo dostat na vnitřek. Ocitl jsem se na špinavé stopě a skončil jsem v bariéře. Start se povedl, ale při nájezdu do první zatáčky jsem musel dávat pozor na Webbera a Fernanda přede mnou. Byl jsem na vnějšku a Rosberg se dostal pode mě. To znamenalo, že mi lídři ujeli, neboť jsem za Mercedesem ztratil příliš mnoho času. Dnes jsme byli konkurenceschopní. Vzhledem k tomu, jak se závod vyvíjel, jsem mohl pomýšlet na čtvrté místo. Nyní nás čeká Kanada, kde snad budeme mít vůz, který nám stejně jako zde umožní bojovat. Fakt, že se znovu pojede na měkké a superměkké směsi, je pozitivní," řekl Massa. Tomu se počínání Hamiltona přestává líbit:

"Ano, myslím si, že by měl být znovu penalizován. Myslím to v dobrém, jinak se neponaučí. FIA by měla něco vymyslet, jinak se to nezlepší."

Další článek: Schumachera vyřadil požár v nasávacím otvoru