Čerstvý start pro Bottase. Fin má nového závodního inženýra

Bottasovi se vloni příliš nedařilo. Za některé nezdary mohla týmová režie nebo technické problémy, ale i tak není úplně pozitivní, když se váš týmový kolega stane mistrem světa a vy nevyhrajete ani jeden závod.
Čerstvý start pro Bottase. Fin má nového závodního inženýra

Valtteri Bottas věří v nový restart své kariéry u Mercedesu. Má i dostatečně silnou motivaci. Pokud by nepodával dobré výkony, mohl by ho Mercedes nahradit Estebanem Oconem.

K lepším výsledkům má Bottasovi pomoci také nový závodní inženýr. Do konce loňského roku pracoval s Bottasem Tony Ross, který dříve pracoval s Rosbergem. Ross nyní odchází do formule E, kde bude také pracovat pro stříbrné šípy.

Mercedes odhalil možné barvy pro formuli E

Mercedes odhalil možné barvy pro formuli E

Novým závodním inženýrem se stal Riccardo Musconi. Zkušený inženýr prošel různými pozicemi a pracoval i pro Hamiltonovu část garáže. 

„Začít nový vztah jezdec – inženýr obnáší vždy trochu práce,“ řekl Bottas. „Mám také nového výkonového inženýra, takže je to trochu čerstvý start nové sezóny.“

„Poznali jsme se lépe na konci loňského roku a myslím, že to bylo celkem dobré. Změny mohou být někdy docela dobré. Začali jsme s nepopsaným listem papíru.“

„Všechna setkání, která jsme měli v prosinci a lednu, byla o mém výkonu, o tom co mohu dělat lépe během závodních víkendů, o mých slabinách a silných stránkách. Je docela pěkné pracovat se dvěma novými lidmi. Během testování jsem si to užíval.“

Bottas přiznal, že Mercedes měl v testech problémy a potřebuje vylepšení

Bottas přiznal, že Mercedes měl v testech problémy a potřebuje vylepšení

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (3) Další článek: Vettel by se měl Leclerca obávat, řekl v Praze Gabriele Tarquini
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10