Čerstvý start pro Bottase. Fin má nového závodního inženýra

Bottasovi se vloni příliš nedařilo. Za některé nezdary mohla týmová režie nebo technické problémy, ale i tak není úplně pozitivní, když se váš týmový kolega stane mistrem světa a vy nevyhrajete ani jeden závod.
Čerstvý start pro Bottase. Fin má nového závodního inženýra

Valtteri Bottas věří v nový restart své kariéry u Mercedesu. Má i dostatečně silnou motivaci. Pokud by nepodával dobré výkony, mohl by ho Mercedes nahradit Estebanem Oconem.

K lepším výsledkům má Bottasovi pomoci také nový závodní inženýr. Do konce loňského roku pracoval s Bottasem Tony Ross, který dříve pracoval s Rosbergem. Ross nyní odchází do formule E, kde bude také pracovat pro stříbrné šípy.

Mercedes odhalil možné barvy pro formuli E

Mercedes odhalil možné barvy pro formuli E

Novým závodním inženýrem se stal Riccardo Musconi. Zkušený inženýr prošel různými pozicemi a pracoval i pro Hamiltonovu část garáže. 

„Začít nový vztah jezdec – inženýr obnáší vždy trochu práce,“ řekl Bottas. „Mám také nového výkonového inženýra, takže je to trochu čerstvý start nové sezóny.“

„Poznali jsme se lépe na konci loňského roku a myslím, že to bylo celkem dobré. Změny mohou být někdy docela dobré. Začali jsme s nepopsaným listem papíru.“

„Všechna setkání, která jsme měli v prosinci a lednu, byla o mém výkonu, o tom co mohu dělat lépe během závodních víkendů, o mých slabinách a silných stránkách. Je docela pěkné pracovat se dvěma novými lidmi. Během testování jsem si to užíval.“

Bottas přiznal, že Mercedes měl v testech problémy a potřebuje vylepšení

Bottas přiznal, že Mercedes měl v testech problémy a potřebuje vylepšení

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel by se měl Leclerca obávat, řekl v Praze Gabriele Tarquini

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.