Čerstvé info z Budapešti: Massův stav se zlepšil

O možném zranění oka ale nelze v tuto chvíli vůbec nic říci.

Dnes proběhla tisková konference v Budapešti, během které lékaři média informovali o zdravotním stavu Felipeho Massy po sobotní těžké kolizi s pružinou ze soupeřova vozu a s bariérou z pneumatik.

Představitelé budapešťské vojenské nemocnice již od soboty neřízeně pouští do světa dramatické informace, zatímco mediálně daleko zkušenější Ferrari se naopak snaží dojmy z těchto zpráv krotit. Získat přesný obrázek o Massově stavu je tak velmi těžké.

To potvrzuje skutečnost, že šéfchirurg ministerstva obrany popřel zranění oka, o kterém informoval profesor vojenské nemocnice Robert Veres.

"Je příliš brzy na jakékoli závěry v tomto směru," řekl doktor Lajos Zsiros. "Nemůžeme sdělit ani dobrou ani špatnou zprávu. V současném stavu nelze vyhodnotit jeho vizuální schopnosti."

Massa leží ve vojenské nemocnici, a tak se k jeho stavu vyjadřují představitelé maďarského ministerstva obrany.

Stav Felipeho Massy se za posledních 24 hodin zlepšil. Během následující noci neplánují lékaři žádné aktivity. Stále však nemůže otevřít levé oko, tudíž lékaři nemohou provést jeho detailní vyšetření.

Lékaři ale očekávají Brazilcovo plné zotavení, což je za posledních 48 hodin asi nejlepší zpráva. Seriozní odhady toho, zda Massa utrpěl nějaké trvalé následky, by měly být dostupné za sedm až deset dní.

Felipe Massa komunikuje, byť jen pasivně. Dotazuje se, co se mu vlastně přihodilo, což je typické pro otřes mozku. Rodina je podle vyjádření šéflékaře Velké ceny Brazílie Dina Altmanna spokojená s péčí, které se Massovi dostává, a převoz do vlasti není na pořadu dne.

Sobotní operace byla provedena z důvodu poškození Massovy lebky, nikoli z důvodu otoku mozku.

Budapešťská nemocnice pro Massovu rodinu vyhradila speciální pokoj.

http://twitter.com/f1sports

Další článek: Red Bull novou konkurenci vítá, mohla by pomoci proti Brawnu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.